Reklamsız Sözcü

‘Unutmak mümkün değil’

Fatih Terim, "Ali Sami Yen'in varlığı benim için önemli bir kavram" dedi.

android-time 16:02 11 Ocak 2013
‘Unutmak mümkün değil’
Fatih Terim, "Ali Sami Yen'in varlığı benim için önemli bir kavram" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bugün yıkılışının yıldönümü olan Ali Sami Yen Stadı hakkında duygularını paylaştı.

TRT Spor canlı yayınına katılan tecrübeli çalıştırıcı, “Galatasaray’da ilk antrenmanıma orada çıktım. O günlerde sadece antrenman yapabiliyordunuz, maç oynayamıyordunuz. Antrenman yapar, soyunur, duş yapardık. 21 yaşındaki bir gencin unutamayacağı anlardan biridir bu herhalde. Sahanın kenarları çim, diğer taraflar topraktı. Zaman içinde maçlarımızı da oynadık. Hem antrenman yaptım, hem oynadım, hem de hoca olarak Ali Sami Yen’e çıktım” diye konuştu.

ALİ SAMİ YEN UNUTULMAZ
“Teknik adamlığım döneminde çok daha büyük başarılar elde ettik. Önemli işlere imza attık. Allah rahmet etsin kurucumuz Ali Sami Yen’in de adı ile birlikte orası hepimizin gönlünde unutulmaz bir yer olarak kaldı.”

VARLIĞI BENİM İÇİN ÖNEMLİ
“Unutamadığım an olarak Milan maçını söyleyebilirim. Aldığımız kupaları da lig maçlarını da söyleyebilirim. Ama genel olarak Ali Sami Yen’in varlığı benim için önemli bir kavram. O yüzden diyorum ki ben orada aldığım bazı maçlardaki galibiyetleri orada çıktığım ilk idmanıma değişmem. Oraya ilk kez çıkarken yaşadığım heyecanım, merakım, o bilinmezlik duygusunun bende yarattığı hisler çok daha başka.”

Son güncelleme: android-time 16:1111.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more