Reklamsız Sözcü

12 tacizci serbest

İstanbul'da yılbaşı kutlamalarında suçüstü yakalanan 12 tacizci serbest bırakıldı.

android-time 16:38 1 Ocak 2013
12 tacizci serbest
İstanbul'da yılbaşı kutlamalarında suçüstü yakalanan 12 tacizci serbest bırakıldı.

İstanbul’da, yılbaşı kutlamalarının yapıldığı Nişantaşı ve Taksim’de dün gece 8 taciz olayı meydana geldi, 12 tacizci suçüstü yakalandı. Kontroller sırasında çeşitli suçlardan mahkemece aranan 11 kişi, üzerinde uyuşturucu bulunduran 4 kişi gözaltına alındı.  Kutlamalar  sırasında, 3 çift karakolluk oldu, polis kayıtlarında bu olay ‘karı koca kavgası’ olarak yer aldı.

Yılbaşı kutlamaları sırasında kötü görüntülerin ortaya çıkmasını önlemek için emniyet 5 bin polisle sıkı önlemler aldı. Önlemlere rağmen, bu yıl da taciz olayları meydana geldi. Kutlamaların yapıldığı Nişantaşı ve Taksim’de dün gece 8 taciz olayında 12 kişi  suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan 12 tacizci savcılık talimatıyla polisteki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Çeşitli suçlardan mahkemece aranan 11 kişi, üzerinde uyuşturucu bulunduran 4 kişi de gözaltına alındı. Kutlamalar sırasında çevreyi rahatsız ettikleri tespit edilen 64 kişi için kabahatler kanundan haklarında işlem yapıldı. Kutlamalar sırasında 3 bıçaklama olayı meydana gelirdi,  şüpheliler yakalandı. Polis ekipleri ayrıca, üzerinde bıçak bulunduran 1 kişi ile polise mukavemet eden 1 kişiyi de gözaltına alındı.

Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more