Reklamsız Sözcü

Lodos Marmaris’i felç etti

Saatte 80 kilometre hızı bulan fırtına nedeniyle dalgaların boyu 6 metreyi buldu.

android-time 11:55 25 Ocak 2013
Lodos Marmaris’i felç etti
Saatte 80 kilometre hızı bulan fırtına nedeniyle dalgaların boyu 6 metreyi buldu.

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde şiddetli lodos ve sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle kıyı kesimlerinde boyu 6 metreyi bulan dalgalar oluştu.

Marmaris’te gece başlayan lodos yaşamı felç etti. Yat limanı, Kordon Caddesi ve Kemal Elgin Bulvarı Uzunyalı Mevkii’nde boyu 6 metreyi bulan dalgalar yürüyüş yollarını nehre çevirdi. Yat limanında taşan deniz yürüyüş yolunu kapladı. Restoran ve kafeler fırtına nedeniyle erken kapandı, işletmeler sandalye ve masaların denize uçmaması için önlem aldı. Kordon Caddesi’nde demirli teknelerin batmaması için personel yoğun mücadele verdi. Apartmanların çatı katlarında bulunan bir çok çanak anten ve dükkanların demir aksamlı tenteleri kırılarak yollara savruldu. İlçede zaman zaman elektrik kesintileri yaşandı.

Sağanak yağmur nedeniyle kayganlaşan yollarda üçü motosiklet olmak üzere toplam 5 maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Marmaris- Turunç karayoluna düşen kaya parçaları nedeniyle trafikte aksamalar yaşanırken, Karayolları ekipleri Marmaris- Datça, Marmaris- Muğla yollarında düşen kaya parçalarını temizleme çalışmaları yaptı. Yaklaşık 45 dakika süreyle etkili olan fırtına yerini sağanak yağmura bıraktı. Can kaybının yaşanmadığı ilçede polis ve belediye ekipleri devriyelerini artırdı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more