Reklamsız Sözcü
SELÇUK DERELİ

Tükürük sendromu!

28 Ocak 2013

MAÇ öncesinde her iki takımın yapmış olduğu transferlerle mevcut psikolojiye baktığımızda bu karşılaşmanın gergin geçmesi beklenmiyordu ancak tersi oldu. Maçın ilk yarısında Galatasaray kazanmak adına önemli işler yaptı ve yakaladığı fırsatları da değerlendirdi.

BEŞİKTAŞ cephesinde ise ilk yarıda maçı kazanmak adına ciddi bir çaba görülmedi. İlk 45'te siyah-beyazlı savunma, önemli hatalar yaptı ve kalesinde goller gördü. Sahanın zemini yeni yapılmış olmasına rağmen son derece kötüydü ve futbolcular topu oyuna sokmakta zorlandı.

SARI-KIRMIZILI takımda Selçuk İnan ve Hamit ayakta kalan oyunculardı. Beşiktaş'ta ise Fernandes gününde değildi ve beklenen performansı gösteremedi. Fernandes durunca Beşiktaş da etkinliğini oyunun büyük bölümünde sergileyemedi. Yenilen gollerde kaleci McGregor'un hatası yoktu. Özellikle ikinci yarıda her iki takımın savunması da inanılmaz kötüydü. Orta sahası ve ileri uçtaki futbolcuları iyi olan takım sonuca gitti.

HER iki takımın teknik direktörleri, Snaijder ve Dentinho'yu oyuna dahil ederek hamle yapmaya çalıştılar ancak adı geçen futbolcular bunda başarılı olamadılar.

MELO'NUN kırmızı kartlık pozisyonu oyunda tansiyonun yükselmesine neden oldu. Maçın hakemi Tolga Özkalfa, ilk yarıda önemli kart ve faulleri atladı, yine 2. yarıda da yanlış kart yorumlarıyla maça damga vurdu. Özellikle Melo'nun görmüş olduğu kırmızı kartın hatalı olduğunu düşünüyorum. Melo'nun orada rakibiyle konuşurken yaptığı hareketin direkt tükürme eylemi olduğunu düşünen Özkalfa, hatalı karar verdi. Pozisyon tekrar izlendiğinde kararın yanlış olduğu çok açık görüldü. Bu pozisyonda kırmızı kartı gösterten anladığımız kadarıyla maçın yardımcı hakemi Cem Satman'dı. Ancak Satman, önünde Hamit'e yapılan harekete bayrağını kaldırmayıp burada gereçekleşmeyen bir pozisyona dahil olup Melo'yu ihraç ettirerek hakemine yanlış karar verdirtti. Sonuç olarak Galatasaray maçı kazanmakla hatalı kırmızı kart veren hakem ve yardımcısını da kurtarmış oldu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more