Reklamsız Sözcü
SELÇUK DERELİ

Umutsuz beraberlik

21 Ocak 2013

İLK yarıda Fenerbahçeli oyuncular, hücum hattında birbirlerine uzaktılar ve dönen toplara sahip olmakta yetersiz kaldılar. Klasiç ve Sow'un top kayıpları sarı-lacivertli takıma fren yaptırdı. İlk yarıda çok koşan rakiplerinin yanında durağan oynamayı tercih ettiler. Ancak maçın ikinci yarısında; Krasiç ve Salih'i oyundan alıp Semih ve Mehmet Topuz'u sahaya sürerek Aykut Kocaman doğru bir hamle yaptı. Özellikle kırmızı kartlardan sonra Fenerbahçe, rakip kalede daha büyük baskı kurdu ve zora giren maçta 1 puan kopardı. Fenerbahçe dün gece mağlubiyetten kurtuldu ancak gelecek için umut vermedi.

YANLIŞ DEĞİŞİKLİK

ELAZIĞSPOR, Fenerbahçe'ye göre daha dirençli ve akılcı bir oyun ortaya koydu. Dönen topları alıp hızlı atak şansı yakaladılar. Netincesinde de goller buldular. Zeegelaar ve Köksal bana göre sahanın en iyileriydi. Birini hakem çıkardı; diğerini Yılmaz Vural hatalı değişiklik yaparak oyundan aldı. Belki de bu değişiklik Elazığ'ı 2 puandan etti. Köksal, çabukluğu, topa hakimiyeti ve zekasıyla ligin ilk yarısında dikkat çeken oyunculardan olmuştu. Oyunda kaldığı süre içinde de başarılı oldu ve takımına şahane bir gol kazandırdı. Elazığspor bu maçtaki gibi mücadele ederse; ligde bir çok takımın canını yakar.

SAHANIN EN İYİSİ

BÖYLESİNE gergin ve bol pozisyonlu geçen maçı çok başarılı yöneten İlker Meral'i kutlamak gerekir. Bir hakemin başarılı olup olmamasındaki en önemli kriter; onun objektif ve cesaretli kararlar vermesinden geçer. Dün gece İlker Meral'i izlerken bunların tamamını başarıyla yerine getirdiğini gördüm. Ayrıca yönetiminde de hiç bir şekilde eyyam yapmadan gördüğünü çalınca, ortaya böylesine güzel bir performans çıktı. Maçtaki kararlarına gelince: Gökhan Gönül ve Zeegelaar'a göstermiş olduğu kırmızı kartlarda son derece haklıydı. Oyunun son bölümlerinde Mehmet Topuz'a gösterdiği her iki sarı kart ve kırmızı da yerindeydi. Meral'i eleştirebileceğim tek husus, topu oyuna sokmaya çalışan Ivesa'yı tutup yere düşüren Semih Şentürk'e sarı kart göstermemesiydi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more