Reklamsız Sözcü

ABD’de iki çocuğa Ebola dayağı

New York'ta Senegalli kardeşler, Ebola virüsü taşıdıkları gerekçesiyle dövüldü

android-time 22:21 28 Ekim 2014
ABD’de iki çocuğa Ebola dayağı
New York'ta Senegalli kardeşler, Ebola virüsü taşıdıkları gerekçesiyle dövüldü

Senegal’den bir ay önce gelen 13 yaşındaki Pape Drama ve 11 yaşındaki kardeşi Amadou Drama’nın eğitime başladıkları Bronx semtindeki okulda dövülmesi, büyük tepki topladı. Yerel medyanın haberine göre, Bronx’taki Tremont İlkokulu’nda okuyan çocuklarının bir kaç haftadır “Ebolalı” oldukları ileri sürülerek, alay edildiğini belirten baba Ousmane Drame, çocuklarının 15 kişilik bir grup tarafından “tekme-tokat” dövüldüğünü söyledi.

Dövülmeden önce de çocuklarının aşağılandığını belirten baba Drame, spor salonuna gittiklerinde sınıf arkadaşlarının çocuklarına, topa dokunmamalarını, dokunurlarsa, Ebola kapacaklarını söylediklerini kaydetti. NYPD ve New York Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatırken, Baba Ousmane Drame, 25 yıldır ABD’de böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını belirtti. Afrika Danışma Konseyi Başkanı Charles Cooper olayın ardından yaptığı açıklamada, toplumu bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

New York Eğitim Müdürü ve Okullar Başkanı Carmen Farina yayımladığı açıklamasında, “Özellikle New Yorklular’ın birlikte olması gerektiği bir dönemde, öğrencilerimizi sindirme ve zorbalığa karşı hoşgörümüz olmayacak” ifadesini kullandı. Olayın üzerinde önemle durularak soruşturulduğu belirten Farina, Eğitim Müdürlüğü okul güvenlik personelinin okulda öğrenci ve okul personeliyle görüştüğünü, mağdur öğrencilerin desteklenmesinin sağlanacağını bildirdi.

 

Son güncelleme: android-time 11:1629.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more