Reklamsız Sözcü

Dünyanın en ilginç otelleri

1 sozcu.com.tr / DIŞ HABERLER
Travelbook adlı Alman seyahat sitesi, dünyanın en ilginç otellerini derledi. Birbirinden ilginç yapıların yer aldığı haberde, farklılığı arayanlara birden çok seçenek sunuluyor.
2 İşte o ilginç otellerden bazıları...
3 Uçak otel Costa Verde (Kosta Rika)
Sizde Lost dizisindeki sahile düşen uçaktan etkilenenlerdenseniz, Costa Rica'da Quepos yakınlarındaki Manuel Antonio National Park'ta yer alan Costa Verde Resort tam size göre...
4 San Jose Havalimanı'nda bulunan 1965 model Boeing 727'yi parça parça deniz kıyısına taşıyan işletmeciler, uçağın ana temayı oluşturduğu doğayla iç içe geçmiş yeni bir konsept yaratmış. Muazzam manzarası olan ve Kosta Rikan ismi verilen yeni otelde 2 yatak odası, 2 banyo, açık mutfak ve geniş teraslar yer alıyor.
5 Dog Bark Park Inn (ABD-Idaho)
Amerika’nın Idaho Eyaletinde bulunan Dog Bark Park Inn, sevimli bir köpek türü olan Beagle şeklinde. Bu sıradışı pansiyon, Dennis Sullivan ve Frances Conklin tarafından inşa edilmiş. Konaklama ve kahvaltının verildiği bu yarım pansiyon motelde, odaların içerisi de köpek figürleriyle dolu.
6 Tatlılığıyla insanları kendisine davet eden Dog Bark Park Inn, misafirlerini en güzel şekilde ağırlarken, sevimli tasarımıyla da köpek korkusu olanlara bir nebze terapi yapıyor.
7 Buz Oteli Jukkasjärvi (İsveç)
İsveç'te inşa edilen buz otel, misafirlerine daha önce yaşamadıkları bir tatil deneyimi vadediyor. Dünyanın en pahalı oteli rekorunu elinde bulunduran Jukkasjärvi, Aralık ayından Mart ayına kadar hizmet veriyor. Buz otelin en büyük özelliği, konaklamaya gelecek olan misafirlerin zevkine ve beğenisine göre tasarımcılar tarafından odanın içerisinin yeniden dizayn edilmesi.
8 Müşterilerinin beğenileri, zevkleri ve ihtiyaçlarına göre kara ve buza şekil veren tasarımcılar konaklamaya gelen misafirlerine uygun ve eşi bulunmayan bir deneyim için hazır bir şekilde bekliyorlar. Müşterilerinin rezervasyon yaptırmasından sonra 2 hafta içerisinde konaklayacak kişi ile iletişime geçen otel tasarımcıları, müşterilerinin zevkine uygun taslağı hazırlayıp kullanıcılara mail olarak yolluyorlar.
9 Müşteriden onay aldıktan sonra odanın tasarlanma sürecine hızla başlanıyor. Buz otelin en büyük özelliklerinden biri de Mart ayından sonra ısınmaya başlayan havalar ile eriyen buzların, bölgede bulunan nehir kanallarına aktarılarak su şeklinde tekrar doğaya katılıyor olması. Dünyanın en pahalı oteli olarak rekor kıran İsveç Buz Oteli Jukkasjärvi, geceliği 140 bin sterlin, yani 518 bin TL ile müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.
10 Quinta Real Zacatecas (Meksika)
Dünyanın en sıradışı otellerinden biri olan Quinta Real Zacatecas, 19. yüzyılda bir boğa güreşi arenası olarak inşa edilmiş ve 1989 yılında yapılan restarasyon çalışmaları ile faaliyete geçmiş. Otel tamamlanmasından kısa bir süre sonra Uluslararası Mimarlık Ödülü kazanmış.
Rus orjinli Orbital Technologies şirketi tarafından planlanan ve 2016 yılında hizmete girmesi beklenen, Space Otel, müşterilerine inanılmaz bir uzay deneyimi yaşatmayı planlıyor.Venetian Oteli adeta küçük bir Venedik; Üstelik Las vegas’ın göbeğindeyken kanalları, alışveriş mağazaları ve San Marco Meydanı ile kendinizi Venedik’te hissedebilirsiniz. Otelin 3 boyutlu tavanı ise gökyüzünden görülmeye değer.
11 Kapsül Otel (Şangay-Çin)
Yer tasarrufu ve uygun fiyatları olan Kapsül Oteller, Asya'da çok yaygın. Çin'in Şangay Tren İstasyon'nda bulunan Kapsül Otel, kendi türünün ilki. Özelikle iş seyahatinde olanlar için tercih edilen otel, işadamları için uygun.
12 Park Otel Endüstriyel Bernepark (Almanya)
Almanya'daki endüstriyel anıt bölgesinde bulunan Park Otel, beton boru görüntüsüyle insanı uykuya davet ediyor. 3 metre uzunluğu ve 2,4 metre çapında olan yapı içerisinde yaşanabiliyor.
13 Atlantis Otel (Dubai)Dubai'nin ünlü Palmiye Adası'nda kendine ait 800 metrelik plajıyla 5 yıldızlı otel Atlantis, muhteşem bir manzaraya sahip. Tüm odalar Arap tarzı dekore edilmiş ve geniş yataklara sahip.
14 Odalarda bulunan dev akvaryum, köpek balıklarını yakından izlemenize olanak veriyor. Otelde, 30 metre uzunluğundaki köpek balığı ve diğer deniz canlılarıyla göz göze uyanabilirsiniz. 65 binden fazla balık ve deniz canlısının bulunduğu Ambassador Lagun'unda ise, bir sualtı sergisi izleme imkanınız var.
15