Reklamsız Sözcü

Hırsız komşu kamerada

Tekirdağ'da daha önce evden para çalınması üzere yatak odasına kamera koyan aile, ikinci hırsızlıkta komşularını yakaladı.

android-time 21:42 23 Ekim 2014
Hırsız komşu kamerada
Tekirdağ'da daha önce evden para çalınması üzere yatak odasına kamera koyan aile, ikinci hırsızlıkta komşularını yakaladı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde evinin yatak odasındaki kasasından para çalınması üzerine oda ve kasanın içine güvenlik kamerası yerleştiren Recep ve Hatice Yılmaz çifti, hırsızlığı üst komşusu olan 2 çocuk annesi A.P.'nin yaptığını ortaya çıkardı. Görüntülerle birlikte polise giden Yılmaz çiftinin şikayet üzerine gözaltına alınan A.P., 2 bin lira para çaldığını itiraf etti.

İstasyon Mahallesi'nde pazarcılık yapan Recep ve Hatice Yılmaz çifti, evlerinin odasındaki kasada paraların eksik olduğunu fark edince, hem yatak odasına hem de çelik kasanın içine güvenlik kamerası yerleştirdi.

Ayrıca kasanın içindeki paralarında seri numaralarını aldı. Bir süre sonra kamera görüntülerini izleyen Yılmaz çifti, üst kat komşuları olan A.P.'nin eve girerek kasadan bir miktar para aldığını gördü. Görüntülerle birlikte polise merkezine giden Yılmaz çifti, üst kat komşularından şikayetçi oldu.Savcılık sorgusunda 2 kez girdiği evden yaklaşık 2 bin lira çaldığını itiraf eden A.P., ifadesinin ardından tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Şüpheli A.P. çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, çaldığı paralar da Recep-Hatice Yılmaz çiftine iade edildi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Son güncelleme: android-time 08:5624.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more