Reklamsız Sözcü

Lufthansa’da penis krizi

Alman Lufthansa Havayolları'nın yolculara dağıttığı derginin Kasım sayısı kriz çıkardı

android-time 10:38 19 Kasım 2014
Lufthansa’da penis krizi
Alman Lufthansa Havayolları'nın yolculara dağıttığı derginin Kasım sayısı kriz çıkardı

Asya’daki Jeju adasının tanıtıldığı, güzellikleri, tarihi, coğrafyası ve yemeklerinin tanıtıldığı, hatta kapak konusu yapıldığı yere konulan bir fotoğraf şok geçirtti.

YOLCULAR TEPKİ GÖSTERDİ

Derginin içinde, tam da “Aşıklar için cennet” diye adanın anlatıldığı bölümdeki 36. sayfaya “Aşk sahili lezzetleri” başlığı altında, iki adet kek fotoğrafı konuldu. Ancak bu kekler penis, diğeri ise meme olarak pişirilmişti. Lufthansa yolcularının buna şaşkınlıkla bakıp tepki göstermesinden sonra olayın anlaşıldığı ve bir yanlışlık olduğunun açıklandığı belirtildi.

ÜZERİNE KAĞIT YAPIŞTIRIYORLAR

Şimdi tüm Lufthansa uçaklarının hostesleri, bu fotoğrafın üzerine kağıt yapıştırmakla meşgul. Yapıştırılan kağıtların daha fazla dikkat çekip, “Altında acaba ne var?” diye açılması yüzünden, bazı uçuş personeli de sayfaları yırtıyor.

265 bin adet basılı lüks dergiyi geri de çekemeyen Lufthansa, konuyla ilgili mantıklı bir açıklama getiremiyor ve sadece “Gözümüzden kaçmış” demekle yetiniyor. Alman Bild Gazetesi ise, Lutfhansa’nın kağıtlı ve kağıtsız çözümünü fotoğraflayıp okurlarına duyurdu.

En çok dergi de Frankfurt’ta olduğu için, bazı çalışanların neredeyse tüm mesaisini dergiyi sansürlemek için harcadığı belirtiliyor.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:5319.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more