Reklamsız Sözcü

Ferguson’da kadın polis vuruldu

ABD'nin Missouri eyaletine bağlı Ferguson kasabasında bir polis memurunun kolundan vurulduğu bildirildi

android-time 09:53 28 Eylül 2014
Ferguson’da kadın polis vuruldu
ABD'nin Missouri eyaletine bağlı Ferguson kasabasında bir polis memurunun kolundan vurulduğu bildirildi

Ağustos ayında şiddetli protesto gösterlerine sahne olan Ferguson'da geçtiğimiz gün Polis Şefi Tom Jackson'ın özür dilemesinin ardından tekrar hareketlilik yaşanıyor.

Jackson'ın özür dilemesinin ardından şehirde artan gerilim bir polis memurunun vurulmasıyla sonuçlandı. Saldırı yerel saat ile akşam 9.20 sıralarında Ferguson Toplum Merkezi civarında gerçekleşti. Kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi kadın polis memuruna ateş açtı ve kolundan vurdu. İddialara göre silahlı saldırgan olayın ardından toplum merkezinin hemen yanındaki ağaçlık alana kaçtı. Yerel polis yetkilileri vurulan polis memurunun kadın olduğınu açıkladı. Polis memurunun durumunun iyi olduğu ve iyileşeceği ifade edildi. Ancak kimliği paylaşılmadı.

Ferguson'da 9 Ağustos günü Michael Brown isimli 18 yaşındaki siyahi bir genç polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Brown'ın öldürülmesi ardından başlayan protesto eylemlerine polis sert bir şekilde müdahale etmişti. Ferguson Polis Şefi Tom Jackson 25 Eylül günü hem protestocular hem de Brown ailesinden özür dilemişti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more