Reklamsız Sözcü

IŞİD Kobani’yi ateşe verdi

IŞİD, uçakların görüş alanını kapatmak için Kobani'yi ateşe verdi

android-time 17:03 27 Ekim 2014
IŞİD Kobani’yi ateşe verdi
IŞİD, uçakların görüş alanını kapatmak için Kobani'yi ateşe verdi

Kobani'de IŞİD ile Kürt guruplar arasındaki çatışmalar 43. günde de şiddetlenerek devam etti. IŞİD’lilerin, uçakların görüş alanını kapatmak için Kobani'nin birçok noktasında ateş yaktıkları görüldü.

IŞİD ve Kürt guruplar arasında Kobani'de çatışmalar 43. gününde sürüyor. IŞİD Mürşitpınar Sınır Kapısı’nı almak için kapı bölgesine yoğun bir şekilde saldırı düzenliyor. Kürt guruplarının direnişi ile karşılaşan IŞİD'in ilerlemekte zorlanıyor.

IŞİD Kobani'yi ateşe verdi

Telabyat ve Rakka'dan takviye güç alarak sınır kapısını almak için saldıran IŞİD, Koalisyon birliklerine ait uçaklardan korunmak için ise farklı yöntemler deniyor. Uçakların görüş mesafesini kapatarak bombardımandan kurtulmak isteyen IŞİD, Kobani'nin birçok yerinde ateş yaktı. Kobani'yi kaplayan dumanlar nedeniyle uçakların hedef tespitinde zorlandığı belirtiliyor. Koalisyon uçakları ise bugün henüz bombardıman yapmadı.

Sınır kapısına yakın bölgede çatışmalar yoğunlaşırken çok sayıda ambulans sınır kapısı ile Suruç Devlet Hastanesi arasında yaralı taşıyor. Güvenlik nedeniyle kapıya yaklaşmakta zorlanan sağlık personeline Özel Hareket polisi ve askerler de eşlik ediyor.

Son güncelleme: android-time 17:0727.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more