Reklamsız Sözcü

Polis dayağı milyoner etti

Polisin darp ettiği evsiz kadın 1.5 milyon dolar alacak.

android-time 08:09 26 Eylül 2014
Polis dayağı milyoner etti
Polisin darp ettiği evsiz kadın 1.5 milyon dolar alacak.

ABD’de California Otoban Devriyesi kendilerine bağlı bir polis memuru tarafından darp edilen Marlene Pinnock adlı evsizler kampında yaşıyan kadına 1.5 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti. Pinnock'u darp eden polis memuru ise görevinden istifa etti.

Marlene Pinnock, ABD'nin California eyaletinde geçtiğimiz temmuz ayında otoban kenarında polis tarafından darp edilmişti. Olayın yoldan geçen vatandaşlar tarafından çekilip sosyal medyada paylaşılması polis memuruna ve bağlı olduğu California Otoban Devriyesi'ne pahalıya mal oldu.

İki taraf avukatları Los Angeles'ta bir araya geldi. 9 saat süren görüşmelerin ardından taraflar arasında anlaşma sağlandı. California Otoban Devriyesi Marlene Pinnock adlı kadına 1.5 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

ABD basınına konuşan Pinnock, birkaç yıldır evsiz olduğunu ve evsizler kampına gitmek üzere yoldan geçtiğini söyledi. Polisin kendisini çok sert bir şekilde darp ettiğini belirten Pinnock, “Beni öldürmeye çalıştığını düşündüm, öldürmek için vuruyor gibiydi. Sebepsiz yere. Ona hiç bir şey yapmamıştım.” dedi. Videonun kendisinin haklı olduğunu ortaya çıkardığını dile getiren Pinnock, “Bu yüzden minnettarım” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan, California Otoban Devriyesi Polis Şefi Joe Farrow ise, “Olayın ortaya çıkması üzerine buna bakacağıma ve bir an önce çözüme kavuşturacağıma ant içmiştim.” dedi. Anlaşmanın iki taraf için de tatmin edici olduğunu belirten Farrow, “Anlaşmaya varmak için yapıcı bir şekilde çalıştık.” diye konuştu. (Cihan)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:2726.09.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more