Reklamsız Sözcü

Para kaybedin, itibar kaybetmeyin

Girişimcilere öğütlerde bulunan Boyner Holding Başkanı Cem Boyner, fark yaratmanın çılgın fikirlerden geçtiğini kaydetti.

android-time 07:03 24 Ekim 2014
Para kaybedin, itibar kaybetmeyin
Girişimcilere öğütlerde bulunan Boyner Holding Başkanı Cem Boyner, fark yaratmanın çılgın fikirlerden geçtiğini kaydetti.

Demet CENGİZ / SÖZCÜ

Endeavor Etkin Girişimci Platformu, 55'inci kez düzenlenen dünya seçmelerini bu yıl 21-24 Ekim tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştiriyor.
Ümit Boyner, Ali Koç, Murat Özyeğin, Vuslat Doğan Sabancı, Sina Afra gibi önde gelen iş insanlarının katıldığı gala yemeğinin onur konukları ise Boyner Holding Başkanı Cem Boyner ve Endeavor Global Başkanı Edgar Bronfman Jr oldu.
Cem Boyner bol alkış alan konuşmasında girişimcilere şu altın öğütlerde bulundu: “Birinci kural: Asla müşteriyi dinleme. Evet müşteriyi dinleyip onun istediklerini vereceksin ama henüz onun ihtiyacı olamayan şeyleri icat etmen gerekir. Genç görünme. Para kaybet ama itibar kaybetme.”

İkinci deliyi bul

Fark yaratmanın bazen çılgınca fikirlerden geçtiğini belirten Boyner, “Bir deli olmak yetmez. Mutlaka size hemen iştirak edecek ikinci deliyi bulmanız lazım. Eğer ikinci deli de size katılırsa diğerleri hemen sizi takip edecektir” diye konuştu.
Boyner, kimsenin duymadığı sesleri duyup beste yaptıkları için müzisyenleri kıskandığını aktardı.

Çoğunluğun seçimiyle iktidar olamadım

Cem Boyner bundan 20 yıl önce siyasete atıldığını ve çok ilerici fikirler sunan bir siyasi parti kurduğunu belirterek, “Ancak sonuçlar çok vahim oldu. Üst üste iki seçim kaybetmiş Amerikalı bir siyasetçi ‘Çoğunluğun seçimiyle iktidar olamadık' demiş. Benimki de öyle oldu” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more