Reklamsız Sözcü

4C’lilere kötü haber!

Hükümet, 4/C statüsünde çalışan personelin memur kadrosuna alınmasına ilişkin bir çalışmanın bulunmadığını bildirdi

android-time 14:24 29 Mayıs 2014
4C’lilere kötü haber!
Hükümet, 4/C statüsünde çalışan personelin memur kadrosuna alınmasına ilişkin bir çalışmanın bulunmadığını bildirdi

Cengiz Aldemir/Sozcu.com.tr

CHP İzmir Milletvekili Türeli: Maliye Bakanının, 4/c’lilerin neden kadroya alınmadığını, üvey evlat muamelesi yapıldığını ve taleplere kulaklarını tıkadığını ifade etti.

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, hükümetin 4/C statüsünde çalışanların memur kadrosuna alınmalarına ilişkin bir çalışma yapmadığını belirterek, 4/C statüsünde çalışan personelin memur kadrosuna alınması için çok sayıda kanun teklifi ve soru önergesi verdiklerini anımsattı.


BU İNSANLAR ÜVEY EVLAT MI?

4/C statüsünde çalışan personelin durumunu hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik hem de Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e sorduklarını Türeli, ‘'Sayın Maliye Bakanı, soru önergeme verdiği yanıtta, 4/C statüsünde çalışan personelin memur kadrosuna alınmasına ilişkin bir çalışma bulunmadığını bildirdi. AKP döneminde 4/C uygulaması amacından saptırılmıştır. Hükümet, neden hu insanları mağdur ediyor. Kamuda düşük ücretle, iş güvencesinden, her türlü sosyal haktan yoksun olarak işçi çalıştırmanın yolu olarak benimsenmiştir. Adeta çağdaş bir kölelik düzeni oluşturulmuştur. Sonuç olarak, 4/C kapsamında çalışanlar, kadroya alınarak diğer kamu çalışanları gibi başta iş güvencesi olmak üzere diğer sosyal haklarına kavuşmak istiyorlar ve bu isteklerinde de son derece haklılar.

Sayın Bakan, tekraren soruyoruz; 4/C statüsünde çalışan personel neden kadroya alınmıyor? Bu insanlar üvey evlat mı? Binlerce personel sizden müjde bekliyor. Neden kulaklarınızı tıkıyorsunuz bu insanların taleplerine?; Cevabınızda bu insanların kadroya neden alınmadıklarına ilişkin tek bir kelime yok.'' diyerek tepki gösterdi.

CHP’li Türeli, 4/C statüsünde çalışan personelin kadro ve çalışma koşullarına ilişkin sorunlar olumlu bir şekilde sonuçlanana kadar yakından takip etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Son güncelleme: android-time 14:2629.05.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more