Reklamsız Sözcü

Artuklu’da 5 tutuklama!

Mardin Artuklu Üniversitesi'ndeki yolsuzluk operasyonunda 5 kişi tutuklandı, 24 kişi serbest bırakıldı.

android-time 23:22 22 Kasım 2014
Artuklu’da 5 tutuklama!
Mardin Artuklu Üniversitesi'ndeki yolsuzluk operasyonunda 5 kişi tutuklandı, 24 kişi serbest bırakıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla mahkemeye sevk edilen 29 kişiden, aralarında Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım’ın da bulunduğu 24’ü serbest bırakıldı, 5 kişi ise tutuklandı.

Mardin Artuklu Üniversitesi ‘nde ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yapılan operasyonda gözaltına alınıp dün adliyeye sevk edilen 29 kişiden Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi serbest bırakıldı. Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Süleyman Bayburt, Genel Sekreter Yardımcısı Sedat Gül, rektör koruması polis memuru Hasan Çevik, Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Aydın ve yardımcısı Vedat Bal tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Baro Başkanı Azat Yıldırım ile birlikte adliye dışına çıkan Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım, dışarıda 2 gün boyunca kendisini desteklemeye gelen öğretim görevlisi ve öğrencileri ile kucaklaştı. Yoğun sevgi gösterisi altında adliye binası avlusunda sevenleri ile buluşan Prof. Dr. Kadri Yıldırım, pazartesi günü gereken açıklamayı yapacağını söyledi.

MARDİN/CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more