Reklamsız Sözcü

Bahçeli: Gökten yağan musibetlerin…

MHP lideri Bahçeli, Ermenek faciası ve Diyarbakır'da bir astsubayın vurulmasına ilişkin açıklama yaptı.

android-time 21:27 29 Ekim 2014
Bahçeli: Gökten yağan musibetlerin…
MHP lideri Bahçeli, Ermenek faciası ve Diyarbakır'da bir astsubayın vurulmasına ilişkin açıklama yaptı.

(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Acılarımız dinmek bilmiyor. Hepimizi kedere boğan hadiselerde bir azalma görülmüyor. Düşünüyorum da, acaba bereketsizliklerin, gökten yağmur gibi yağan musibetlerin kaynağı nedir? Hiç mi gülmeyeceğiz? Hiç mi mutlu ve huzurlu bir gün geçirmeyeceğiz?” dedi.

 

MHP lideri Bahçeli, Karaman'ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden faciasına ilişkin olarak Twitter üzerinden takipçilerine değerlendirmelerde bulundu.

 

Felaketlerin bir türlü yakalarını bırakmadığını kaydeden Bahçeli, “Acılarımız dinmek bilmiyor. Hepimizi kedere boğan hadiselerde bir azalma görülmüyor. Düşünüyorum da, acaba bereketsizliklerin, gökten yağmur gibi yağan musibetlerin kaynağı nedir? Hiç mi gülmeyeceğiz? Hiç mi mutlu ve huzurlu bir gün geçirmeyeceğiz?” dedi.

Soma'daki maden faciasının yaraları henüz sarılmamışken, 301 işçinin ölümünün hüznü hala çok tazeyken Karaman-Ermenek'ten kötü bir haber aldıklarını belirten Bahçeli, dün, Ermenek'in Güneyyurt beldesinde özel bir şirkete ait olan kömür ocağını su basması sonucunda 18 işçinin mahsur kaldığını hatırlattı.

 

-“İŞÇİLERİMİZLE İLGİLİ MÜJDEYİ ALMAK İÇİN SABIRSIZIM”-

 

Yerin 350 metre altında hayata tutunmaya çalıştıklarını umut ettikleri işçilerin kurtarılması için devletin seferber olduğunu kaydeden Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“Allah'tan dileğim, 18 kardeşimizin sağ salim kurtulmaları, sevdiklerine ve ailelerine kavuşmalarıdır. Zaman aleyhe işlese de, ümitsiz olmamak, karamsarlığa kapılmamak, kötümserliğe prim vermemek gerekiyor. Şu anda tek gündem, yegâne amaç madende kalan işçilerimizi çıkarmak olmalıdır Çalışmaların aksamaması, görevlilerin işlerini yapmalarına doğrudan veya dolaylı engel çıkarılmaması acil beklentimdir. Kimin suçlu olduğunu, kimlerin ihmal ve tedbirsizlik sonucunda kazaya davetiye çıkardığını daha sonra detaylarıyla konuşmak mümkündür. Halihazırda tüm dikkat kazazedelere çevrilmeli, dua ve insanüstü gayretle kardeşlerimiz yerin altından gün yüzüne çıkarılmalıdır. Ermenek'teki maden kazası duyulur duyulmaz, hemen Konya Milletvekilimiz Mustafa Kalaycı başkanlığındaki bir heyeti olay mahalline gönderdim. Arkadaşlarımız lazım gelen inceleme, araştırma, destek ve yardımı sağlamak için şu anda Ermenek'te bulunmaktadır. Suya ve kömürün karasına rağmen işçilerimizle ilgili müjdeyi almak için sabırsızım. Güzel bir gelişme duymak için Allah'a dua ediyorum.”

 -“KANDİL'E TÜRK BAYRAĞINI DİKMEDİĞİNİZ MÜDDETÇE KOLTUKLARINIZIN HAYRINI DA GÖREMEYECEKSİNİZ”-

Ermenek'teki olayın kendilerini derinden sarsmışken, Diyarbakır'dan yine bir vahim haber geldiğini söyleyen Bahçeli, eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yapan astsubay Necdet Aydoğdu'nun maske takmış iki hain ve soysuzun saldırısına uğradığını hatırlattı. Askerin sağlık durumunun çok ağır ve kritik olduğunu, hatta bazı medya organlarında şehit düştüğünün iddia edildiğini belirten Bahçeli, “PKK'lı militanlar Hakkari Yüksekova'dan sonra bu kez de Diyarbakır'da ihanet sahnesine çıkmışlardır. Fistanlı teröristler şu aralar maske takarak kanımızı akıtmakta, kalleşçe, namertçe arkadan ateş etmektedir. Çözülme sürecinde dirilen, ihanet sürecinde toparlanan, yıkım projesiyle güçlenen katiller vatan evlatlarına canice saldırmaktadır. Devleti yönetenler, hükümet edenler namlunun ucunda Türkiye ve Türk milleti var ne duruyor, ne bekliyorsunuz? Çözülmenin cinayetlere, kayıplara ve vahşi saldırılara kapı aralamasını görmemekte diretenler bu gidişle çok ağır bedel ödeyecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Ayn el- Arap'a PKK'nın geçişine yardım ve yataklık yapıldığını savunan Bahçeli, bunu yapanların suçlu olduğunu ve millet vicdanında müebbet mahkûm olduğunu belirtti. Bahçeli, “Kandil'e Türk Bayrağını dikmediğiniz ve içimizdeki eşkıyayı silip süpürmediğiniz müddetçe koltuklarınızın hayrını da göremeyeceksiniz” ifadelerini de kullandı. Diyarbakır'daki hunhar saldırıda ağır yaralanan askere acil şifalar dileyen Bahçeli, “Allah'ın rahmet ve himayesi üzerine olsun diyorum” paylaşımında bulundu. (ANKA)

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more