Reklamsız Sözcü

Bakanlıkta‘Aslan bacanaklar’ dönemi

Bakanlık bürokrasisinde değişime giden Çevre Bakanı İdris Güllüce en kritik iki koltuğa Sivaslı bacanaklar Kayapınar ve Satılmış’ı atadı

android-time 06:17 3 Şubat 2014
Bakanlıkta‘Aslan bacanaklar’ dönemi
Bakanlık bürokrasisinde değişime giden Çevre Bakanı İdris Güllüce en kritik iki koltuğa Sivaslı bacanaklar Kayapınar ve Satılmış’ı atadı

Veli TOPRAK / SÖZCÜ

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında bürokrat değişimine uğrayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda iki kritik atama yapıldı. Genel Müdürlük koltuğuna oturan iki bürokratın bacanak olması, bakanlıkta “Aslan bacanaklar iş başında” esprilerinin yapılmasına neden oldu.

Erdoğan Bayraktar'ın olaylı istifasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koltuğuna oturan İdris Güllüce, bakanlık bürokrasisinde değişime gitti. 17 Aralık operasyonunda gözaltına alınıp serbest bırakılan Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman'ın yerine Yavuz Erdal Kayapınar atandı. Çevresel Etki Değerlendirme İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü görevine vekaleten devam eden Çağatay Dikmen'e de görevden el çektirildi. Yerine bakanlık müşaviri Mustafa Satılmış atandı. Satılmış, daha önce bu görevi yürütürken Baytaktar tarafından kızağa alınmıştı.

İki kritik göreve getirilen Mustafa Satılmış ve Yavuz Erdal Kayapınar aslen Sivaslı ve bacanaklar. Satılmış ve Kayapınar'ın arka arkaya atanmaları “Bakanlıkta bacanak dönemi başladı” yorumlarına neden oldu.

Nitelikli gençlerin peşinde

ÇEV­RE Ba­kan­lı­ğı'na, 100 çev­re ve şe­hir­ci­lik uz­man yar­dım­cı­sı ile mi­mar, mü­hen­dis ve şe­hir plan­cı­sı 117 söz­leş­me­li per­so­nel alı­na­cak. Ba­kan Gül­lü­ce, ye­ni gö­re­ve baş­la­ya­cak uz­man per­so­nel ile bir­lik­te Çev­re ve Şe­hir­ci­lik Ba­kan­lı­ğı­nın özel­lik­le çev­re ko­nu­sun­da far­kın­da­lık ya­ra­ta­cak pro­je­le­re im­za ata­ca­ğı­nın al­tı­nı çiz­di. Gül­lü­ce, iyi eği­tim al­mış, ni­te­lik­li genç­le­ri ara­la­rın­da gör­mek is­te­dik­le­ri­ni be­lirt­ti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more