Reklamsız Sözcü

Çalışma Bakanlığı’nda eylem!

CHP Gençlik Örgütleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi.

android-time 18:16 24 Mayıs 2014
Çalışma Bakanlığı’nda eylem!
CHP Gençlik Örgütleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi.

CHP Ankara Gençlik Kolları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın etrafı TOMA, akrep ve çevik kuvvet ekipleri ile çevrildi.

Bakanlığın önüne 301 maden şehidinin isimlerinin yazılı olduğu siyah tişörtle ile gelen  CHP Gençlik Kolları’nın eylemine, CHP’li bir çok milletvekili ve yöneticinin yanı sıra CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız da katıldı.

CHP Gençlik Kolları, yarın saat 13’00’da Kızılay’da yapılacak olan Alevi Derneklerinin eylemine de destek vereceklerini duyurdu.

 

CHP Gençlik Örgütleri’nin Bakanlık önünde yaptığı açıklama şöyle:

“Yıllardır Okmeydanı'nda kolluk kuvvetleri tarafından yaşatılan devlet zulmü yine iki canımızı daha  bizden aldı. Geride kalanların acıları henüz tazeyken devletin Okmeydanı'na bilinçli bir şekilde  saldırdığı ortadadır. Okmeydanı'nın ülkemiz için önemi; o semtte yaşayan halkımızın tarihinde  saklıdır. Giderek büyüyen bu acılar artık bilincimizin artması ve cesaretimizin yükselmesinin gerekliliğini doğurmaktadır. Bununla beraber geçen hafta kaybettiğimiz ve Türkiye işçi sınıfının bir gün  mutlaka hesap soracağı madencilerimizin acısını anılarımızda; kararlılıkla yaşatacağız.

CHP Gençlik  Örgütleri misyonu gereği her daim haklının yanında olacaktır. Işıklar içinde uğurladığımız bu halkın  nice evlatları için ise yarın Alevi Derneklerinin eylemlerine tüm pratiğimizi yansıtacak ve her zaman  olduğu gibi yine mazlumların yanında saf tutacağız.”

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more