Reklamsız Sözcü

Çarşı’ya sert müdahale!

çArşı grubu'nun yürüdüğü Beşiktaş'ta polisin sert müdahalesi yaşandı. Eylemciler ara sokaklara dağıldı. Polisin ise bekleyişi sürüyor.

android-time 18:11 31 Mayıs 2014
Çarşı’ya sert müdahale!
çArşı grubu'nun yürüdüğü Beşiktaş'ta polisin sert müdahalesi yaşandı. Eylemciler ara sokaklara dağıldı. Polisin ise bekleyişi sürüyor.

Beşiktaş’tan Taksim’e yürümek isteyen aralarında Çarşı grubunun da bulunduğu eylemcilere polis müdahale etti.

Teşvkiye’de başlayan polis müdahalesi ara sokaklara uzandı. Polis TOMA’dan sıkılan tazyikli su, gaz bombası ve boyalı mermilerle gruba müdahale etti.

Müdahale sonrası grup ara sokaklara girerek dağıldı. Polisle grup arasındaki kovalamaca bir süre ara sokaklarda sürdü. Çevik kuvvet ekipleri vatandaşlar tarafından tencere tava çalınarak protesto edildi.

CHP’DEN SAĞDUYU ÇAĞRISI

CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı önünde toplanan gruba seslenen Salıcı:- “Sizlerden ricamız, ülkede bir karşıtlık, kutuplaşma, yurttaşlarımızın karşı karşıya gelmesine neden olacak herhangi bir olayın içinde biz CHP’liler olarak olmayacağız”

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Taksim Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü nedeniyle CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa dağılmaları çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil, Süleyman Çelebi, CHP İl Başkanı Salıcı ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, akşam saatlerinde CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na geldi.

Daha sonra Tanrıkulu ve milletvekilleriyle parti binasının bulunduğu yola inen Salıcı, burada toplanan partililere seslendi.

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenleri anmak isteyen insanlara karşı çok yoğun polisiye önlemler alındığını ve ulaşımın kısıtlandığını söyleyen Salıcı, bu duruma tepki gösterdi. Salıcı, tahriklere kapılmayacaklarını kaydederek, şöyle devam etti:

“Sizlerden ricamız, ülkede bir karşıtlık, kutuplaşma, yurttaşlarımızın karşı karşıya gelmesine neden olacak herhangi bir olayın içinde biz CHP’liler olarak olmayacağız. Onların bütün oyunlarını boşa çıkaracağız. Yurttaşlarımızın canını, malını korumak için de elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Sizlerden isteğim, Taksim’in muhtelif noktalarına gidecek milletvekillerimizi takip etmeniz, onların davranışlarına uygun bir davranışın hep beraber gösterilmesidir. Türkiye’nin demokratikleşmesi mücadelesine emek veren, bunu da hayatıyla ödeyen gençlerimizin anılarına saygıyla hep birlikte bu açıklamadan sonra dağılalım.”

Son güncelleme: android-time 03:2001.06.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more