Reklamsız Sözcü

Cumartesi Anneleri 500.kez adalet istedi

Cumartesi Anneleri 500.haftada da Galatasaray Lisesi önündeydi. Eyleme sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.

android-time 15:10 25 Ekim 2014
Cumartesi Anneleri 500.kez adalet istedi
Cumartesi Anneleri 500.haftada da Galatasaray Lisesi önündeydi. Eyleme sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Gamze Kaya- sozcu.com.tr

Gözaltında kaybedilen ya da faili meçhul cinayetlere kurban gidenler için yakınları ve Cumartesi Anneleri 500. kez Galatasaray Lisesi önündeydi.

12 Eylül kayıplarından Cemil Kırbayır’ın ağabeyi Mikail Kırbayır “12 Eylül kurbanları; evlerinden, iş yerlerinden alınıp, yaşamına son verilenlerdir. Bizler 500 haftadır bu meydanda adalet ve demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bu ülkeyi yönetenler sağır ve dilsiz ise bizim sesimiz inadına susmayacaktır” dedi.

Kayıp yakınlarından Murat Yıldız’ın annesi Emine Yıldız ise Başbakan’a “Gezi olaylarında oğlu öldürülen ananın sanık sandalyesinde ne işi var, asıl sanıklar neden dışarıda” diye seslendi.

ÜNLÜ İSİMLER DE DESTEK VERDİ!

Sanat ve siyaset dünyasından birçok ismin katıldığı eyleme binlerce kişi destek verdi. Şevval Sam, Suavi, Onur Akın gibi isimlerin aralarında bulunduğu çok sayıda isim Cumartesi Annelerine ses verdi.

 

Eyleme; CHP ve HDP’nin de aralarında bulunduğu birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu da destek verdi.

20 yıllık mücadele…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu,Mahmut Tanal, Süleyman Çelebi, Ertuğrul Kürkçü ve sanatçı Ferhat Tunç gibi isimler 500. haftada Cumartesi Anneleri’ni yalnız bırakmadılar.

Son güncelleme: android-time 17:2025.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more