Reklamsız Sözcü

Davutoğlu: Sürece devam

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova'da üç askerin şehit edilmesi konusunu değerlendirdi. Davutoğlu "çözüme devam" mesajı verdi.

android-time 20:37 25 Ekim 2014
Davutoğlu: Sürece devam
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova'da üç askerin şehit edilmesi konusunu değerlendirdi. Davutoğlu "çözüme devam" mesajı verdi.


Ahmet Davutoğlu, Yüksekova’da üç askerin öldürülmesini ‘Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyen iç ve dış çevrelerini işi’ olarak yorumladı. Konuşmasının kısa bölümünü şehitlerimize ayıran Başbakan Davutoğlu, ardından çözüm süreciyle ilgili olayları değerlendirdi ve CHP ile Kılıçdaroğlu’nu hedef tahtasına oturttu. İşte Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satırbaşları:

 

3 askerimiz alçakça ve hunharca şehit edildi. Failleri tespit etmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bütün bunlar, açık şekilde Kobani olayları ve arkasını takip eden gelişmeler göz önüne alındığında, Türkiye’yi kaosa, kargaşaya sürüklemek isteyen iç ve dış çevreler ve odaklar tarafından nasıl planlar yapıldığının açık bir göstergesi. Bütün halkımızı bu saldırı karşısında tek vücut halinde olmaya, tam bir birlik ve beraberlik içinde bu saldırıya karşı milli şuurumuzu, bilincimizi harekete geçirmeye davet ediyorum.

 

SEKRETARYA SÖZÜ VERMEDİK

Süreç, teröre taviz verme süreci değildir. Öcalan’a sekretarya konusunda bizden böyle bir açıklama olmadı. Kimseye verilmiş sözümüz yok. Kimsenin kamu düzeni sağlanmadan kendince bir hüküm vermesine itibar etmemesi gerekir

 

KILIÇDAROĞLU PROVAKASYON YAPIYOR

Kılıçdaroğlu geçen gün yaptığı bir açıklamada Öcalan'ın benimle görüştüğüne dair çok açık söylüyorum ihanet içeren bir açıklama yaptı. Kimse bizden bir açıklama olmadan bu tür itham ve iftiralarla toplumu provoke etmemelidir. Kobani'deki gelişmelere Türkiye her zaman insani yardım açısından bakmıştır. Son birkaç gün içinde ortaya çıkan gelişmeleri herkesin yakından takip etmesi lazım. Türkiye'de sokağı kana bulayan bu Vandallar Kobani'ye yardım edilmesi için bunu yaptıklarını söylüyorlardı.

 

KOBANİ

Esas niyet Kobani'nin savunulması filan değil. Kobani'de IŞİD bir terör örgütü ise kendileri de Suriye rejimi ile işbirliği yapan bir grup olarak orada üs edinmek istiyorlar. Şu ana kadar Kobani'ye bir geçiş olmamıştır ama Türkiye'nin iyi niyetini herkes görmüştür. Türkiye iyi niyetini gösterdi ama PYD bunu olumlu karşılamadı. Kobani'de Suriye halkının kendi unsurları, terör unsurları hariç, Kobani'yi savunmak isterlerse Türkiye bu konuda gerekli kolaylığı göstereceğini ortaya koymuştur. Şu ana kadar bir geçiş yaşanmamıştır çünkü bu yardım taleplerirne olumsuz cevap veren PYD'dir.

 

CHP DARBECİLERLE KOLKOLAYDI

Kılıçdaroğlu, kendi partisinin tarihini bilmiyor. Onun partisi Türkiye'de 27 Mayıs İhtilali'ni destekleyen partidir. Darbecileri destekleyen, o darbecilerle işbirliği yapan partidir. Çankaya Köşkü'nü kirleten bu zihniyettir. Çankaya Köşkü tarihte birkaç kere kirlenmişse biri de o gündür. Celal Bayar, Çankaya Köşkü'nden çıkmadığı için sürüklenerek çıkarıldı. CHP o gün yaptığı açıklamalara baksın. Halkımızın tertemiz oylarıyla seçilmiş Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği ilk Cumhuriyet Resepsiyonu'na gitmek şereftir. Darbecilere verdiği desteği unutup böyle bir açıklama yapmak da Sayın Kılıçdaroğlu'na yakışır, Çünkü tarihi bilmiyor.

Son güncelleme: android-time 22:0525.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more