Reklamsız Sözcü

Erdoğan Fransa’ya gitti

Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere özel uçak “ANA” ile saat 08.30'da Fransa'nın başkenti Paris'e gitti.

android-time 09:39 31 Ekim 2014
Erdoğan Fransa’ya gitti
Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere özel uçak “ANA” ile saat 08.30'da Fransa'nın başkenti Paris'e gitti.

Karaman’ın Ermenek ilçesinde maden göçüğü altında kalan 18 işçi için kurtarma çalışmaları sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere özel uçak “ANA” ile saat 08.30’da Fransa’nın başkenti Paris’e gitti.

Erdoğan’ı Esenboğa Havalimanı’nda TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ve diğer yetkililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır da Fransa’ya gitti. Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile görüşecek, ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek.

REYHANLI SALDIRISINDA AMERİKA’YA GİTMİŞTİ

11 Mayıs 2013’te Reyhanlı’da art arda gerçekleşen iki bombalı terör saldırısında 52 kişi ölmüş, 146 kişi de yaralanmıştı. Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör eylemi olarak tarihe geçen acı olay sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Reyhanlı’ya değil Amerika’ya gitmesi büyük tepki toplamıştı. Amerika ziyaretinden dönen Erdoğan 25 Mayıs 2013’te yani saldırıdan 14 gün sonra Reyhanlı’ya giderek miting düzenlemişti.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more