Reklamsız Sözcü

Erdoğan’dan ilk açıklama!

Başbakan Erdoğan katıldığı Haber Kameramanları Derneği'nin ödül töreninde ilk açıklamayı yaptı.

android-time 21:23 13 Mayıs 2014
Erdoğan’dan ilk açıklama!
Başbakan Erdoğan katıldığı Haber Kameramanları Derneği'nin ödül töreninde ilk açıklamayı yaptı.


Başbakan Erdoğan’ın Soma faciası ile ilgili ilk açıklamaları şu şekilde:

“Çalışmaları yerinde koordine etmek için ekipler ile Manisa Milletvekilleri oradalar, bakanlar bölgeye intikal ediyor, mahsur kalan kişilerin kurtarılması için AFAD başta olmak üzere kömür işletmelerinin kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah önümüzdeki saatlerde daha net bilgiler gönlümüzü ferahlatacak açıklamalar bekliyorum.”

ARNAVUTLUK GEZİSİ İPTAL

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Manisa’nın Soma ilçesinde madenda çıkan yangın nedeniyle Arnavutluk’a yapacağı ziyareti ertelediği bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, bu akşam Keçiören’deki ikametine intikali sonrasında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile telefonda görüştü.

Erdoğan, görüşmede, Türkiye ile Arnavutluk arasında “Stratejik Ortaklık ve Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) Kurulmasına İlişkin Ortak Açıklama” metnini imzalama ve ilk toplantısını gerçekleştirme amacıyla 14 Mayıs’ta Tiran’a yapılması planlanan ziyaretin Soma’da yaşanan olay nedeniyle ertelenmesinin daha uygun olacağını ifade etti.

Arnavutluk Başbakanı Rama ise Soma’daki facianın kendilerini de derinden üzdüğünü belirterek Arnavutluk halkı adına, faciada hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziye, yaralananlara şifa, kurtarma çalışmaları için de başarı dileğinde bulundu.

Son güncelleme: android-time 23:3113.05.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more