Reklamsız Sözcü

Gökçek bunu da yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşa haber vermeden tapularına şerh koydurdu.

android-time 12:18 30 Mayıs 2014
Gökçek bunu da yaptı
Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşa haber vermeden tapularına şerh koydurdu.

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Kazan Atatürk Mahallesi’nde Tapu Müdürlüğüne işi düşen yurttaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine haber verilmeden, genel bir ihbarda dahi bulunmadan tapularına şerh koydurduğunu öğrenince şok geçirdiler. Asfalt parasını yatırmak için Ankara'ya gitmek zorunda kalan vatandaşlar, şerhin kalkması için en az bir hafta beklemek zorunda kalmaktan da büyük rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler.

Konuyu meclis gündemine taşıyan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya, ” Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rızalarını almaksızın ve bilgilerine sunmaksızın, genel bir ihbarda dahi bulunmadan tapulara şerh koyma hakkını kimden almıştır? Hangi yasaya dayanmıştır?” diye sordu.

CHP’li Gök meclis başkanlığına sunduğu önergesinde, ” Ankara Büyükşehir Belediyesinin taşeron aracılığıyla işlem yürüttüğü iddiasının gerçeklik payı nedir?, Bu anormal durumun normalleştirilmesi için idari soruşturma başlatmak dahil gerekli önlemleri ne zaman alacaksınız?” sorularına da yanıt istedi.

Son güncelleme: android-time 12:2730.05.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more