Reklamsız Sözcü

İstanbul’da İsrail protestosu!

Mescid-i Aksa'ya bütün giriş çıkışların kapatılmasının ardından İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto yapılıyor.

android-time 23:39 30 Ekim 2014
İstanbul’da İsrail protestosu!
Mescid-i Aksa'ya bütün giriş çıkışların kapatılmasının ardından İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto yapılıyor.

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi bir grup, İsrail’in, Mescit-i Aksa'yı kapatmasını konutu önünde protesto etti. Basın açıklamasından sonra konuta yürümek isteyen grubu arkadaşları engelledi.AGD üyesi bir grup, İsrail'in, Mescit-i Aksa'yı ziyaretçilere kapatma kararını akşam saat 10.30 sıralarında İsrail konutu önünde protesto etti. Gruptakiler, ‘Müslüman uyuma mescidine sahip çık’, ‘katil İsrail Ortadoğu'dan defol’, ‘katil ABD işbirlikçi İsrail’ şeklinde sloganlar attı.

 

Protestocu grup adına basın açıklamasını okuyan AGD Ankara Şube Başkanı Hasan Karaman, “Terör devleti İsrail, yine bizzat Siyonistlerin kışkırtmaları neticesinde çıkan olayları bahane ederek ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı tamamen ibadete kapatmıştır. Bu kapatma kararı için “insan hak ve özgürlüklerini hiçe saymaktır” demek bir anlam ifade etmeyecektir. Burada topyekûn hiçe sayılan bir buçuk milyar İslam âlemidir. İsrail'in bu cüretinin arkasında İslam âleminin parçalanmışlığından aldığı cesaret vardır. İsrail'in bu cüretinin arkasında altmış parça İslam ülkesinin bir tek Selahaddin çıkaramayışından aldığı cesaret vardır. İsrail'in bu cüretinin arkasında yüzünü Batı'ya dönmüş, elini kolunu Batı'ya kaptırmış iktidarlar vardır.” dedi.Yapılan basın açıklamasının ardından grup, İsrail konutuna doğru yürümek istedi. Gruptaki diğer arkadaşlarının araya girmesiyle protestocular sakinleştirildi. Bir süre daha eylemlerine devam eden grup, daha sonra sessizce dağıldı. Çevik Kuvvet ekipleri de eylem sırasında hazır bekletildi.

 

Son güncelleme: android-time 00:3331.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more