Reklamsız Sözcü

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 29 Ekim mektubu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim nedeniyle partililere bir mektup yayınladı.

android-time 13:18 25 Ekim 2014
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 29 Ekim mektubu
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim nedeniyle partililere bir mektup yayınladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Değerli yol arkadaşlarım” diye başladığı mektubunda, “Biz; hiç kimsenin imtiyaz sahibi olmadığı, herkesin kanun önünde eşit ve özgür olduğu, bağımsız bir ülkeyi canıyla kanıyla kurmuş bir milletiz. Kökenlerimize, inanç farklarımıza göre ayrışmayı değil, Cumhuriyet ideallerinin birleştirici kanatları altında kardeşçe ve eşit yaşamayı seçmiş, güçlü ve onurlu bir milletiz” ifadesini kullandı.

Bu nedenle Cumhuriyetin, en önemli değerlerden biri olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, 29 Ekim’in de en büyük bayram olduğunu dile getirdi.

Atatürk’ün yol gösterici liderliğiyle kurulan cumhuriyeti korumak ve yükseltmenin, bu ülkenin bütün vatandaşlarının görevi olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
“Ancak hiç kuşkusuz en büyük görev, en büyük sorumluluk CHP’lilerin, sizlerin omuzlarındadır. Yüreği her daim Cumhuriyet için çarpan, eşitlik ve kardeşlik için, adalet ve özgürlük için yılmadan mücadele eden sizleri bu 29 Ekim’de çok önemli bir görev bekliyor. Bu 29 Ekim’de, Cumhuriyet değerleriyle, Cumhuriyet idealleriyle kavgalı, hukuk tanımaz bir zihniyete, Cumhuriyet ne demektir öğretelim. Cumhuriyet coşkusu nasıl yaşanır görsünler. Cumhuriyetin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyleri nasıl olurmuş anlasınlar. Kurtuluş Savaşı’nı verirken, Cumhuriyeti kurarken, çok partili hayata adım atarak demokrasinin temellerini kurarken, CHP gücünü hep halktan aldı, her zaman umudun simgesi oldu. Sizleri bu 29 Ekim’de de gücümüzü halkımızdan aldığımızı, bu ülkenin tek gerçek umudu olduğumuzu en güçlü biçimde göstermeye davet ediyorum. Gelin, Cumhuriyete sahip çıkmanın demokrasiye, özgürlüğe, eşitliğe, kardeşliğe sahip çıkmak demek olduğunu herkese gösterelim.”

AA

Son güncelleme: android-time 13:5425.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more