Reklamsız Sözcü

Kritik MGK toplantısı başladı

Toplantıda “paralel yapının” ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar arasına alınacağı ifade ediliyor.

android-time 15:45 30 Ekim 2014
Kritik MGK toplantısı başladı
Toplantıda “paralel yapının” ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar arasına alınacağı ifade ediliyor.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kez başkanlık ettiği MGK'nın ana gündem maddesinin “Kırmızı Kitap” olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez başkanlık ettiği kritik Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı.

Kulislerde bir süredir “Milli Güvenlik Siyaset Belgesinin” güncellenmesi konuşuluyordu. Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında “paralel yapının” ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar arasına alınacağı ifade ediliyor. MGK'da ayrıca peşpeşe gelen şehit haberleri çerçevesinde çözüm süreci ve yol haritası ile Suriye'de yaşanan gelişmelerin Türkiye'nin güvenlik ve istikrarına yönelik etkileri gibi konuların da görüşülmesi bekleniyor.

Milli Güvenlik Kurulu ilkleri de beraberinde getirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıya Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez başkanlık edecek.Başbakan Davutoğlu da toplantıya Başbakan olarak ilk kez katılacak. Başbakan Yardımcılar Numan Kurtulmuş ile Yalçın Akdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Milli Güvenlik Kuruluna ilk kez katılacak.

Başbakan Davutoğlu, kritik Milli Güvenlik Toplantısı öncesi Başbakanlık Merkez Bina'da MGK'ya katılacak kakanlarla da bir hazırlık toplantısı yaptı.

ANKA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more