Reklamsız Sözcü

Merkez Parti Genel Kurulu yapıldı

Abdurrahim Karslı yeniden Merkez Parti Genel Başkanı oldu.

android-time 16:36 25 Ekim 2014
Merkez Parti Genel Kurulu yapıldı
Abdurrahim Karslı yeniden Merkez Parti Genel Başkanı oldu.

Merkez Parti 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı ve Abdurrahim Karslı yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

Divan başkanı ve üyelerinin seçiminden sonra Genel Kurula hitaben bir konuşma yapan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı şunları söyledi:
“Bana bu işe hiç girişme diyenler haksız çıktı. Bugün görüyorsunuz ki, seçime hazır hale geldik. Biz çok güçlü bir ülkeyiz ve halkımıza güvenerek yola çıktık. Bizi engellemeye çalıştılar yılmadık. Kendimizden fedakarlık yaparak bu günlere geldik. Biz bir aileyiz dedik, görüyorsunuz hem Türkiye’ye hem de dünyaya yayıldık. Cumhuriyet bizim içinde bulunduğumuz evimizdir. Siyasal İslam, cumhuriyetin düşmanıdır. Biz cumhuriyeti yükseltmek için manen ve manevi olarak çalışacağız. Merkez Parti millet menfaatlerini kendinden önce görür. Ülkemizde hukuksuzluk, ahlaksızlık, hırsızlık meslek oldu. Ülkeyi planlı olarak bölmek istiyorlar hem de Apo ile birlikte. Bunların sonu hapistir, hapiste çürüyecekler. Yaptıklarının hesabını vermeliler. Bu zalimlere karşı Allah bizi muafak etsin.”
Merkez Parti binasında yapılan seçimlere 70 delegeden 58’i katıldı. Karslı aldığı 58 oyla yeniden Genel Başkan oldu. Başkan ile birlikte Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri de seçildi.
Seçim sonrası yeniden kürsüye çıkan ve bir konuşma yapan Genel Başkan Abdurrahim Karslı “Ben göreve seçildim ama en iyiniz değilim. Sizlerin seçtiği biriyim. Eğer adaletli davranırsam itaat edin, eğer davranmazsam mutlaka itiraz edin. En iyi topluluk liderini eleştirir. Her sistemin esası hürriyettir. Bir daha ki genel kurulda iktidar olarak görüşmek umuduyla” dedi. (ANKA)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more