Reklamsız Sözcü

Sendika başkanını kovaladılar

Soma'da yaşanan maden faciasına ilişkin açıklama yapan Maden-İş Sendikası Soma Şube Başkanı'na işçilerden büyük tepki.

android-time 13:37 20 Mayıs 2014
Sendika başkanını kovaladılar
Soma'da yaşanan maden faciasına ilişkin açıklama yapan Maden-İş Sendikası Soma Şube Başkanı'na işçilerden büyük tepki.

Soma’da yaşanan maden faciasına ilişkin açıklama yapan Maden-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Tamer Küçükgencay; “Bu ocaklara da biz acilen iş güvenliğine uygun hale getirilmesini bekliyoruz ve o güne kadar da onlar yapılıncaya kadar da biz iş yerlerine kimseyi sokmayacağız” dedi.

Maden-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Tamer Küçükgencay, Soma Kaymakamlığı önünde basın açıklaması yaptı. Küçükgencay, ocakların acilen iş güvenliğine uygun hale getirilmesini beklediklerini dile getirerek; “2 bin 600’e yakın arkadaşa devlet, Haziran ayından itibaren 3 ay maaş vereceğini söyledi. Aynı firmanın 3 bine yakın diğer, Atabacası ve Işıklar da çalışan arkadaşlar da var. Acilen onlara da böyle bir ücretin bağlanmasını istiyoruz. Ve bu ocaklara da biz acilen iş güvenliğine uygun hale getirilmesini bekliyoruz ve o güne kadar da onlar yapılıncaya kadar da biz iş yerlerine kimseyi sokmayacağız” dedi
.
“BU OCAĞA BUNLARIN OLACAĞI BELLİYDİ”

Küçükgencay’ın açıklaması sırasında sözünün sık sık maden işçileri tarafından kesildiği görüldü. İşçilerin protesto ettiği Küçükgencay’ı eleştiren işçiler şunları söyledi; “Boşuna konuşmayın bu saatten sonra işçi konuşacak. Bizim sendikacıya ihtiyacımız yok. Bu ocağa bunların olacağı belliydi. Ben bu ocağı karış karış bilen bir insanım. İnceleme yok. İşçileri madenden biz çıkardık biz. Geldiniz mi? Benim yevmiyemle benim, sıkıntımı sahilde konuştun sen. Bu olay olmadan önce bu ocağa kimse gelmiyordu. Neden gelmiyordunuz? Bir tane yetkilimiz yok. Gerçek burada böyle konuşmak değil, bir işçinin omzuna girip çıkarmandı. Sen sendikanın ne olduğunu biliyor musun? 6 senedir sendikadayız hiçbir faydasını görmedik.”

DHA

Son güncelleme: android-time 14:2620.05.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more