Reklamsız Sözcü

Validebağ’da nöbet sürüyor

Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatına tepki gösteren vatandaşlar, soğuk havaya rağmen bu gece de alandaki bekleyişini sürdürdü.

android-time 09:03 29 Ekim 2014
Validebağ’da nöbet sürüyor
Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatına tepki gösteren vatandaşlar, soğuk havaya rağmen bu gece de alandaki bekleyişini sürdürdü.

Üsküdar’daki Validebağ Korusu yanında bulunan arazideki cami inşaatına tepki gösteren yaklaşık 50 kişi, soğuk havaya rağmen gece boyunca alanda nöbet tutmaya devam etti. Eylemciler, alana kurdukları naylon çadırlar altında, battaniye ve yorganlar yardımıyla soğuktan korunmaya çalıştı. Soğuk havadan etkilenen bazı kişiler soba ile teneke kutularda ateş yakarak ısınmaya çalıştı; bazıları da naylon çadırlar altına uyudu. Polis ekiplerinin de inşaat alanındaki bekleyişi sürüyor.

BARİKATLARI BAYRAKLARLA DONATTILAR

Validebağ Korusu’ndaki eylemciler polis barikatlarını Türk bayraklarıyla donattı.
Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatına tepki gösteren vatandaşlar, soğuk havaya rağmen gece boyunca bekleyişini sürdürdü. Günün aydınlanmasıyla birlikte de bazı vatandaşlar yanlarında getirdikleri Türk bayraklarını, inşaat alanının çevresine örülen polis barikatlarına astı.

“CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLAMAYA GELDİK”

Barikata bayrak asan bir eylemci, “Cumhuriyet bayramı kutlamaya geldik; ama aynı zamanda burada olan bir sorun var. Buradaki sorunun da bekçisiyiz. Hem bayram kutlayacağız, hem de burada eylemimizi gerçekleştireceğiz. Haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Mahkeme tarafından verilmiş bir karar var ancak bu kararı maalesef uygulamıyorlar” diye konuştu.

“HEM VALİDEBAĞ’IN HEM DE CUMHURİYET’İN BEKÇİSİYİZ”

Başka bir eylemci ise, “Hem Validebağ’ın hem de Cumhuriyet’in bekçisiyiz” dedi.

Son güncelleme: android-time 10:5229.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more