Reklamsız Sözcü

Valilikten ‘sarı toz’ açıklaması!

İstanbul Valiliği'nden 'sarı toz' ile ilgili bir açıklama geldi.

android-time 18:17 24 Ekim 2014
Valilikten ‘sarı toz’ açıklaması!
İstanbul Valiliği'nden 'sarı toz' ile ilgili bir açıklama geldi.

İstanbul Valiliği : Kanada, Belçika, Almanya, ABD ve Fransa Başkonsolosluklarına gönderilen zarfların içinde şüpheli toz görüldüğü bilgisinin alınması üzerine İstanbul AFAD Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) ekipleri tarafından gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

 

14 kişi hastaneye sevk edildi
İstanbul Valiliği, konsolosluklara gönderilen sarı zarflarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 14 kişinin tedbir amaçlı hastaneye sevk edildiği belirtildi.

 

Valiliğin konuşla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “24 Ekim 2014 Cuma günü sabah saatlerinde İstanbul'da bulunan Kanada, Belçika, Almanya, ABD ve Fransa Başkonsolosluklarına gönderilen zarfların içinde şüpheli toz görüldüğü bilgisinin alınması üzerine İstanbul AFAD Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) ekipleri tarafından gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

 

Çalışmalar kapsamında; Kanada, Belçika ve Almanya Başkonsolosluklarında mekân ve personel dekontaminasyonu tamamlanmış, Kanada Başkonsolosluğundan 8, Belçika Başkonsolosluğundan 2 ve Almanya Başkonsolosluğundan 4 kişi kontrol amacıyla Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. KBRN ekipleri halen Fransa Başkonsolosluğu’nda dekontaminasyon çalışmalarına devam etmektedir. ABD Başkonsolosluğu’ndaki şüpheli zarf, Başkonsolosluk personeli tarafından izole bir şekilde açılmadan muhafaza edilmekte olup Fransa Başkonsolosluğu’ndaki işlemlerin bitmesini müteakip KBRN ekipleri tarafından gerekli çalışmalar yapılacaktır. Sağlık ekipleri olay yerine yönlendirilmiştir. Çalışmaların tamamlandığı Başkonsolosluklardaki numuneler usulüne göre numune kabına alınarak sağlık ekiplerine incelenmek üzere teslim edilmektedir. Numuneler üzerinde yapılacak araştırmalar sonuçlanınca kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Son güncelleme: android-time 00:4825.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more