Reklamsız Sözcü

Yılmaz Özdil’e çok sert hakaret

Erdoğan'dan grup toplantısında Yılmaz Özdil'e şok sözler: Sürüngen, insan müsvettesi...

android-time 12:35 20 Mayıs 2014
Yılmaz Özdil’e çok sert hakaret
Erdoğan'dan grup toplantısında Yılmaz Özdil'e şok sözler: Sürüngen, insan müsvettesi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan’ın hedefinde yine köşe yazarları Yılmaz Özdil ve Yazgülü Aldoğan vardı.

Başbakan Erdoğan, “Cenazelerimizi toprağa vermeden, sinsice pusuda bekleyenler, kendilerine yakışanı yapmaya başladı” dedi ve dün patronlarına çağrı yaptığı Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’e ve Posta Gazetesi Yazarı Yazgülü Aldoğan’a yüklendi.

Erdoğan’ın o sözleri şöyle:

Bir kardeşinin ölümünü beklemek aşağıların en aşağısı bir mertebe. Biz bu süreçte bunu da yaşadık yaşıyoruz. Biz cenazeleri defnedemeden onlar pusularından çıktılar. Biz Soma'da feryad edenleri anlarız ama hayatında kömür görmemiş sinsilerin fırsatçılığını anlamadık. İnsan olan, insanım diyen bu sinsiliğin içine girmez. Yok efendim Ak Partililer avukata saldırmış, içeride Suriyeli işçiler ölmüş, üzerilerine beton dökülmüş dediler. Sizin vicdanınıza beton dökülmüş be. Bu kadar ucuzluk olur mu? Neyin peşindesiniz. Biz işçileri çıkartmaya çalışıp yasımızı tutarken onlar siyasi rant peşinde.

İNSAN MÜSVETTESİ, SÜRÜNGEN

Çıkmış bir insan müsvettesi, Soma’daki işçiler baretleriyle mitinge geldiler diye “Bunlar müstehaktır” diyor.  Zeybek oynarken kendisi diz çökermiş. Önce sen patronunun önünde diz çöktüğünü söyle. Paranın, şöhretin, seviyesizliğin önünde nasıl diz çöktüğünü söyle. Sürüngen, sürüngendir. Ayağa kalkamaz ki diz çökebilsin.”

YAZGÜLÜ ALDOĞAN’A: DALKAVUK

Bir başkası aynı patronun dalkavuuklarından. “Ne şehit ne gazi… Niyazi” diyor.

Son güncelleme: android-time 13:0420.05.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more