Reklamsız Sözcü

Yusuf Yerkel’e o raporu kim verdi?

Somalı vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in 7 günlük darp raporunu bakın kim vermiş!

android-time 16:51 16 Mayıs 2014
Yusuf Yerkel’e o raporu kim verdi?
Somalı vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in 7 günlük darp raporunu bakın kim vermiş!

Cengiz ALDEMİR / Sozcu.com.tr

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Soma'ya yaptığı ziyaret sırasında bir Somalı vatandaşı tekmelerken çekilen fotoğrafları dünya basınında da geniş yer bulan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel, olayı kabul etmiş ancak Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı ve AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, ” Yusuf Yerkel'in linç edilmek istendiğini iddia ederek, ” Araçları tekmeleyen ve ekibi linç etmek isteyenlere karşı Yusuf Yerkel'in kendini savunması çok farklı şekilde yansıtılmıştır” ifadesini kullanmıştı.

Konu ile ilgili olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Soma’da bir vatandaşı tokatladığı iddia edilen görüntüleri yalanlayarak, “Bununla ilgili elde görüntü yok. Sizin görüntü dediklerinizi ben de izledim” dedi. Çelik, yine bir vatandaşa tekme attığı görüntüsüyle medyaya yansıyan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in ise 7 günlük darp raporu aldığını hatırlatarak, “Keşke Yerkel böyle bir şeyin içinde olmasaydı diyorum” ifadelerini kullandı.

VEKİL RAPOR VEREMEZ

Yusuf Yerkel’in 7 günlük raporu ile ilgili Akmanşet twett hesabından, ” başbakanın özel doktoru Cevdet Erdöl tarafından verildiği yazıldı. Daha sonra Akmanşet.com haber sitesi bu haberi geri çekti. Ancak yazı Washington Post Muhabiri tarafından retweetlenerek yayınlandı.

Konu ile ilgili SÖZCÜ’ye konuşan CHP’nin Doktor Milletvekillerinden Orhan Düzgün, ” Halen Milletvekili olan Cevdet Erdöl’ün rapor veremez. Eğer bu iddialar doğru ise Hüseyin Çelik kamuoyunu her zamanki gibi yalan bilgilerle yanıltmıştır” diye değerlendirdi.

Son güncelleme: android-time 17:0616.05.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more