Reklamsız Sözcü

18 emniyet mensubu adliyeye sevk edildi

Yasadışı dinlemelere yönelik olduğu iddia edilen operasyonda gözaltına alınan polislerden 18'i adliyeye sevk edildi

android-time 09:42 30 Ekim 2014
18 emniyet mensubu adliyeye sevk edildi
Yasadışı dinlemelere yönelik olduğu iddia edilen operasyonda gözaltına alınan polislerden 18'i adliyeye sevk edildi

Mersin’de yasadışı dinlemelere yönelik olduğu iddia edilen operasyonda gözaltına alınan 27 emniyet mensubundan 18’i emniyetteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Emniyet mensuplarından 9’u ise daha önce emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü önceki gün sabahın erken saatlerinde polislere yönelik operasyon yapmış operasyon kapsamında 23 kişi gözaltına alınırken İstihbarat Şube eski müdürleri Ali Çengelci ile Ali İhsan Kaya ve komiserler İlyas Avcı ile Yavuz Efe daha sonra teslim olmuştu. 9 kişi ise dün gece emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

İstihbarat Şube eski müdürleri Ali Çengelci ile Ali İhsan Kaya’nın da aralarında bulunduğu 18 kişi sabahın erken saatlerinde Mersin Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Emniyet mensuplarından biri hastanede sağlık kontrolünden geçirilirken gazetecilerin neden gözaltına alındığı yönündeki soruya, “Örgüt dediler de bir tane bilgi belge hiç bir şey gösteremediler. Hangi örgüt ne iş yapar dedik, bilmiyoruz dediler. Bir tane delil var mı dedik yok dediler.” şeklinde cevap verdi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more