Reklamsız Sözcü

2 kızın öldüğü kazada sürücüye 21 yıl hapis istemi

Otomobilin Seyhan Nehri'ne uçması sonucu 18 yaşındaki Berfin Alçiçek ile 19 yaşındaki Ceren Kurülük'ün öldüğü kazada sürücüye 21 yıl hapis istemi

android-time 11:33 13 Kasım 2014
2 kızın öldüğü kazada sürücüye 21 yıl hapis istemi
Otomobilin Seyhan Nehri'ne uçması sonucu 18 yaşındaki Berfin Alçiçek ile 19 yaşındaki Ceren Kurülük'ün öldüğü kazada sürücüye 21 yıl hapis istemi

Adana’da, kullandığı otomobilin Seyhan Nehri’ne uçması sonucu 18 yaşındaki Berfin Alçiçek ile 19 yaşındaki Ceren Kurülük’ün yaşamlarını yitirmelerine neden olan sürücü 19 yaşındaki Ersel Kaya hakkında 21 yıl hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi. Kaya, duruşmada yaptığı savunmada, “Berfin direksiyona yapışıp sağa kırınca kaza oldu” dedi.

Kaza, 2 Eylül’de merkez Seyhan İlçesi Yenibaraj Mahallesi’nde, Seyhan Nehri yanından geçen Özdemir Sabancı Bulvarı’nda meydana geldi. 19 yaşındaki Ersel Kaya yönetimindeki 01 COA 52 plakalı otomobil, iddiaya göre aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkınca önce refüje çarptı, ardından da savrularak Seyhan Nehri’ne uçtu. Otomobil sürücüsü Ersel Kaya ile yanındaki arkadaşları 18 yaşındaki Mehmet Erdinç Kürklü ile 19 yaşındaki Eren Köçükgöde yüzerek dışarı çıkarken, Berfin Alçiçek ile Ceren Kurülük suda kayboldu. Dalgıç polisler tarafından yapılan arama sırasında kaza anında otomobilin camından fırladığı belirlenen ve başı parçalanan Ceren Kurülük ile Berfin Alçiçek’in cesedi bulundu. Gözaltına alınan ve 0.32 promil alkollü olduğu belirlenen Ersel Kaya, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Ersel Kaya, ‘taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ ve ‘alkollü veya uyuşturucu etkisi altındayken araç kullanma’ suçlarından toplam 21 yıl hapis cezası istemiyle Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Berfin Alçiçek’in sağ ön koltukta oturduğunu söyleyen Kaya, “Çorbacıya gitmeden önce Ceren’in evinde alkol almıştım. Fakat ben bir iki yudum tadına bakmıştım. Onlar alkol aldılar. Yüz kilometre hızla gidiyordum. Berfin direksiyona yapışıp, sağa kırınca bende sola doğru kırdım. Refüje vurunca tekrar düzeltmek için direksiyonu kırdığımda iyice hakimiyeti kaybettik ve nehre uçtuk” diye savunma yaptı.

Ölen Berfin Alçiçek’in babası Yalçın Alçiçek ise kazadan sonra araştırma yaptığını belirterek, “Ben kaza yerinde bulunan kişilerle konuştum. Kaza yapan aracın çok hızlı olduğunu söylediler. Ayrıca ben kızımı çıkaran dalgıçlara sorduğumda arka koltukta oturur vaziyette çıkardıklarını söylediler. Bu durumda kızımın sürücünün yanında oturduğu ve direksiyona müdahale ettiğine yönelik beyanlarına katılmıyoruz” dedi.

‘BERFİN KAZADAN ÖNCE DİREKSİYONA MÜDAHALE ETTİ’

Kaza sırasında araçta bulunan ve tanık olarak ifade veren Eren Köçükgöde, Berfin Alçiçek’in çorbacı ararken yine direksiyona müdahale ettiğini öne sürerek, “Ersel, Berfin ile birlikte önde oturuyordu. Berfin direksiyona müdahale edince, Ersel eliyle ‘yapma’ diyerek itekledi, uyardı. Berfin de bir daha yapmayacağını söyledi. Dilberler Sekisi civarındayken Berfin, çift elle tekrar direksiyona müdahale etti. Müdahaleye kadar aracın gidişinde herhangi bir şey hissetmedim. Kızlar evlerine gittiğimizde alkollüydü” diye konuştu. Sanık Ersel Kaya’nın avukatı ise bir sosyal paylaşım sitesi üzerinde olayla ilgilisi olmayan kişilerin kendi aralarında konuştuğu ve Berfin Alçiçek’in daha önce başkalarının aracında da direksiyona müdahale ettiği şeklindeki yazışmaları mahkemeye sundu. Mahkeme heyeti sanık Ersel Kaya’nın tutukluluk halinin devamına karar verirken, duruşmayı erteledi.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more