Reklamsız Sözcü

ABD’de Türk bayrağı dalgalanacak!

Bülent Kerimoğlu’nun hediye ettiği bayrak, 29 Ekim’de göndere çekilecek.

android-time 11:13 27 Ekim 2014
ABD’de Türk bayrağı dalgalanacak!
Bülent Kerimoğlu’nun hediye ettiği bayrak, 29 Ekim’de göndere çekilecek.

Amerika Birleşik Devletleri'nde New York ve New Jersey'deki ilçe belediyeleri ziyaret eden Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun, Lyndhurst Belediye Başkanı'na hediye ettiği Türk Bayrağı, 29 Ekim'de belediye binasının önünde göndere çekilecek.

Amerika Birleşik Devletleri'nde belediyeleri ziyaret eden Bakırköy belediye başkanı Bülent Kerimoğlu, New York ve New Jersey Eyaletlerinde bazı ilçe Belediye Başkanları ile görüşerek, kültürel,ekonomik,teknolojik gelişim, dil eğitimi ve çevre konularında işbirliği geliştirilmesi yönünde prensip anlaşmasına vardı.

Türklerin yoğunlukta olduğu Lyndhurst Belediye Başkanını da ziyaret eden  Bülent Kerimoğlu, belediye başkanına makamında Türk Bayrağını hediye ederek Lyndhurst ‘te yaşayan Türklere karşı gösterilen yakın ilgi ve sıcaklığa teşekkür etti. Belediye Başkanı Robert Giangeruso ise Kerimoğlu'na şehrin sembolik anahtarını hediye etti.

29 Ekim'de Türk Bayrağı göndere çekilecek

Lyndhurst Belediye Başkanı Robert Gıangeruso, kendisine hediye edilen Türk Bayrağı için teşekkür ederek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Türk bayrağını belediye binasının önüde göndere çekileceği sözünü verdi. Gıangeruso “Bir ülkenin bayrağı, o ülkenin şerefi ve bağımsızlığının simgesidir. Şehrimizde çok sayıda Türk kardeşimiz yaşıyor. Onları onurlandırmak için bizde Türkiye cumhuriyetinin kuruluş gününde bize hediye ettiğiniz bu Türk bayrağını şehrimizde göndere çekeceğiz” dedi.

Son güncelleme: android-time 11:1427.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more