Reklamsız Sözcü

AKP’ye kul olmadı aday oldu!

İzmir’de solcu kimliği ile tanınan, yıllarca meydanlarda hükümet aleyhine slogan atan sendikacı Azad Fazla, AKP’den Karabağlar Belediye Meclis üyesi adayı oldu.

android-time 12:13 21 Şubat 2014
AKP’ye kul olmadı aday oldu!
İzmir’de solcu kimliği ile tanınan, yıllarca meydanlarda hükümet aleyhine slogan atan sendikacı Azad Fazla, AKP’den Karabağlar Belediye Meclis üyesi adayı oldu.

Yıllarca 1 Mayıs meydanlarında işçilerle birlikte, 'AKP'ye kul, sermayeye köle olmayacağız' diyen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı merhum Ahmet Piriştina için 'Emek dostu', İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu için 'Dürüst başkan, arı gibi çalışkan' sloganlarının yaratıcısı Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) eski Ege Bölge Başkanı Azad Fazla, AKP'nin Karabağlar listesi 2'nci sıradan Belediye Meclis üyesi adayı oldu.

Yıllarca siyaset yaptığı CHP'de bir dönem İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Azad Fazla, AKP'ye iki yıl önce üye olduğunu belirterek, emek çevrelerinden bu konuda eleştiri almadığını söyledi. Fazla, şöyle konuştu:

“Eleştiri almadığım gibi gerek sosyal çevremden gerek yurttaşlardan ilgi de gördüm. Yerel anlamda işçi kardeşlerimizin, sendikalı sendikasız, herkesin sorunlarını dile getirecek duyarlılıkta biri olmaya gayret edeceğim. Emekli olunca DİSK üyeliğim bitti. İzmir'de 7 bin 500 kişiyi sendikalı yaptım. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Binali Yıldırım ile görüştüm. Yıldırım 'Biz kimsenin sendikal tercihine müdahele etmeyiz. Herkes kendi sendikasını özgürce seçer. Ben bakanlığım döneminde bana bağlı kurumlardaki işçilerle hiç sorun yaşamadım. Burada da yaşamam hatta daha güzel şeyler yapacağız' dedi. AK Parti'ye inanıyorum. Emeğin yanında olmaya devam edeceğim.” (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:1921.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more