Reklamsız Sözcü

Bir iş kazası daha!

Yük asansörüne binen 4 işçi, yük asansörünün halatının kopması sonucu asansörle birlikte yere çakıldı.

android-time 10:19 5 Kasım 2014
Bir iş kazası daha!
Yük asansörüne binen 4 işçi, yük asansörünün halatının kopması sonucu asansörle birlikte yere çakıldı.

Ankara’da çalıştıkları marketin bodrum katına inmek için yük asansörüne binen 4 işçi, yük asansörünün halatının kopması sonucu asansörle birlikte yere çakıldı.

Kaza önceki gün akşam saatlerinde Sancak Mahallesi Değirmendere Caddesi üzerindeki özel bir şirkete ait markette meydana geldi. Halatı kopan asansörden 2 kat aşağı düşen işçiler, olay yerine çağrılan ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. İddiaya göre yaralı işçilere, götürüldükleri Hacettepe Hastanesi’nde müdahalede bulunulmadı. Ardından Dışkapı Hastanesi’ne götürülen yaralılardan Şahgül Gılavuz ve Cuma Türkmen daha sonra Numune Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan Cuma Türkmen’in babası İbrahim Türkmen, hastane hastane gezdiklerini, işçilerin çalıştığı şirketi yetkililerinin de hiç ilgilenmediğini ileri sürerek şunları söyledi:
“Doktor meşgul olduğundan hastane hastane gezdik. Şimdi ise şirketin de hiçbir ilgisi yok. Şirket alıp özel bir hastaneye de götürebilirdi. Şirketten hiç ilgilenen yok. Biz kendi olanaklarımızla, gücümüzle böyle hastane hastane dolaşıyoruz” dedi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı. (CİHAN)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more