Reklamsız Sözcü

Bir maden kazası da Zonguldak’ta!

Bartın ve Zonguldak'ta 24 saat içinde iki maden kazası birden yaşandı. Bartın'da iki işçi hayatını kaybederken, Zonguldak'ta da bir işçi öldü

android-time 12:48 1 Kasım 2014
Bir maden kazası da Zonguldak’ta!
Bartın ve Zonguldak'ta 24 saat içinde iki maden kazası birden yaşandı. Bartın'da iki işçi hayatını kaybederken, Zonguldak'ta da bir işçi öldü

DHA’nın haberine göre; Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi Ayiçi Mahallesi’nde ruhsatsız olarak işletilen kömür ocağında meydana gelen göçükte ilk bilgilere göre 2 maden işçisi mahsur kaldı.

CİHAN’ın haberine göre ise; Zonguldak’ın Gelik beldesi özel maden ocağında meydana gelen kazada bir işçi hayatını kaybetti.

Olay, Zonguldak’ın Kilimli ilçesine Bağlı Gelik Beldesi Dağbaca mevkiinde özel maden ocağında meydana geldi. Alınan bilgilere göre özel maden ocağında çalışan Mustafa Turan, kömür nakşinde kullanılan vagonların çarpması sonucu hayatını kaybetti.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

Zonguldak Valiliğinden, Kilimli ilçesinde özel kömür ocağında vagon çarpması sonucu bir işçinin hayatını kaybettiği, kaçak kömür ocağında göçük yaşandığı ve iki madencinin mahsur kaldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Türkiye Taşkömürü Kurumu sınırları içerisinde bulunan 18 Nolu rödevanslı sahada Cesur Madencilik’e ait taşeronun işlettiği ocakta, vinç halatının kopması sonucu işçilerden Mustafa Turan’a vagon çarptığı belirtildi.

İş kazasında Turan’ın hayatını kaybettiği, cenazesinin de morga kaldırıldığı anlatılan açıklamada, “Kentimizde göçük yaşandığı ve iki işçinin mahsur kaldığı iddiaları ise gerçeği yansıtmamaktadır” ifadesi kullanıldı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0301.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more