Reklamsız Sözcü

Çankaya Belediyesi’nden sanata destek!

Alper Taşdelen: “Çankaya Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her zaman destek olmaya devam edeceğiz.”

android-time 10:30 27 Ekim 2014
Çankaya Belediyesi’nden sanata destek!
Alper Taşdelen: “Çankaya Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her zaman destek olmaya devam edeceğiz.”

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, hafta sonu Ankara Sanat Tiyatrosu'na (AST) konuk oldu. Mesai arkadaşları ve eşi Kezban Taşdelen ile birlikte cumartesi günü Sam Bobrick'in eserinden uyarlanan “Halktan Biri” oyununu izleyen Taşdelen, Pazar günü de Aziz Nesin'in bir öyküsünden tiyatroya uyarlanan “Selamün Kavlen Karakolu” oyununu izleyerek sanata ve sanatçıya destek verdi.

Ünlü sanatçılar Mehmet Atay ve Mahir İpek'in rol aldığı iki kişilik Halktan Biri oyununun önemli mesajlar içerdiğini belirten Taşdelen; “Çankaya Belediyesi her zaman sanatın ve sanatçının yanında oldu. Bundan sonra da olmaya devam edecektir. Sanatın ve sanatçının bir ülkenin gelişimine olan önemini biliyor ve destek olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu. Taşdelen daha sonra oyuncuları tebrik ederek çiçek sundu.

Oyunculardan Mahir İpek ise tiyatronun yaşatılması gerektiğini söyleyerek desteğinden ötürü Alper Taşdelen'e teşekkür etti.

Yaklaşık iki saat süren “Halktan Biri” isimli tiyatro oyununda Mehmet Atay, sistemin ele geçirmeye çalıştığı, işten atıldığı için açlık sınırında yaşayan işçiyi, Mahir İpek ise Başkan'ın adamı rolünü canlandırıyor. Oyunun yönetmeni ise Arif Akkaya.

Ankara Sanat Tiyatrosu'nda Pazar günü sahnelenen Selamün Kavlen Karakolu ise Aziz Nesin'in bir öyküsünden Yücel Erten'in oyunlaştırıp yönettiği oyun, iki dolandırıcının kendilerini polis olarak tanıtıp sahte karakol açarak halkı polis korkusuyla kandıran iki dolandırıcıyı anlatıyor. Taşdelen'in mesai arkadaşlarıyla izlediği oyunun izleyicileri arasında CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve ailesi de vardı.

Son güncelleme: android-time 10:3427.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more