Reklamsız Sözcü

CHP Gençliği Anadolu’yu salladı

CHP Gençlik Kolları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Büyük Anadolu Gençlik Yürüyüşü düzenledi.

android-time 10:26 30 Ekim 2014
CHP Gençliği Anadolu’yu salladı
CHP Gençlik Kolları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Büyük Anadolu Gençlik Yürüyüşü düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nın organize ettiği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Adana Demir Spor, Genç Fenerbahçeliler gibi pek çok taraftar grubu ve İç Anadolu’nun çeşitli illerinden birçok sivil toplum örgütlerinin katıldığı yürüyüş büyük ilgi gördü. CHP Milletvekili Doğan Şafak, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız da yürüyüşe katılan isimler arasındaydı. Yaklaşık 1500 gencin katıldığı yürüyüşe Niğde halkından da ilgi oldukça fazlaydı. Niğde Kent Meydanı’nda toplanılarak, Yıldız ve Şafak’ın yaptığı basın açıklamalarıyla yürüyüşe başlanıldı.

Yıldız, Cumhuriyet’in kimsesizlerin kimsesi olduğunu ifade ederek “Cumhuriyet zenginle fakir arasındaki farkı oratadan kaldırıan bir rejimdir. Cumhuriyet sosyal adaleti herkese eşit dağıtan bir rejimdir. Cumhuriyet yürekli insanların rejimidir” dedi.

Cumhuriyet kazanımlarının ve değerlerinin ortadan kaldırılmaya,geritilmeye çalışıldığının altını çizen Yıldız, cumhuriyet yerine AKP iktidarının yozlaşmış siyaset anlayışının birileri tarafından hakim kılınmaya çalışıldığını belirtti. “Bu ülkenin baş kumandanı, kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına oluşturulan Atatürk Orman Çiftliği ve Hatıra Ormanı sınırlarına kaçak inşaat yaparak ‘kaç’Ak Saray’ inşa eden cumhurbaşkanı, onun siyaset anlayışından ve onun aymaz tutumlarından korkmayan, cumhuriyet değerlerini yaşatmak için her türlü bedeli ödemeyi göze alan arkadaşlarımız bugün burada” diyen Yıldız 81 vilayette bugün CHP Gençlik Örgütleri’nin tüm engellemelere ve ‘teneke TOMA’lara’ rağmen Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusuna yakışır bir şekilde kutlama yaptığınıs öyledi.

Şafak ise “AKP’ye, MHP’ye, HDP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, bu ülkenin aydınlık geleceği olan gençlerin cumhuriyet bekçiliğine sizler de ortak olun. Ayrıca bu yürüyüşün gerçekleşmesinde büyük emek sarf eden Niğde Gençlik Kolları İl Başkanı Gaffur Ateş’e de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Açıklamaların ardından Şehitlik’e doğru vatandaşların alkışları arasında yürüyüşe geçen grup Şehitlik’e ulaştığında Kurtuluş Savaşı şehitlerinin isimlerini tek tek okudu. Yürüyüş saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile son buldu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more