Reklamsız Sözcü

CHP’den muhtarlar için teklif

CHP, muhtarların sigorta primi ve devlet katkısının, devlet tarafından ödenmesi için kanun teklifi verdi.

android-time 09:53 7 Mayıs 2014
CHP’den muhtarlar için teklif
CHP, muhtarların sigorta primi ve devlet katkısının, devlet tarafından ödenmesi için kanun teklifi verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, köy ve mahalle muhtarlarının sigorta primi ve devlet katkısının, muhtarlık ödeneğinden kesilmeden devlet tarafından ödenmesi için kanun teklifi verdi.

Keskin, Muhtar Ödenek Ve Sosyal Güvenlik Yasası İle Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Teklif ile köy ve mahalle muhtarlarının sigorta primi ve devlet katkısının il özel idareleri tarafından muhtarlık ödeneğinin ödendiği her ayın onbeşinci günü muhtarlık ödeneğinden kesilmeksizin ayrıca tahakkuk ettirilerek Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmesi amaçlanıyor. İl özel idareleri, köy ve mahalle muhtarları için ödedikleri sigorta primi ve devlet katkısını takip eden ayın birinci günü tahakkuk listelerine dayalı olarak İçişleri Bakanlığından isteyecek; İçişleri Bakanlığı da en geç onbeş gün içinde il özel idarelerinin muhtarlar için ödediği sigorta primi şahıs hissesi ve devlet katkısı tutarını il özel idarelerine aktaracak. (ANKA)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more