Reklamsız Sözcü

Çocuklar ‘Trafik Dedektifi’ oldu

Bugüne kadar 81 ilde 700 bini aşkın öğrenciye trafik bilinci aşılayan OPET, Trafik Dedektifleri Projesini Forum Ankara Outlet’e taşıdı.

android-time 16:32 27 Ekim 2014
Çocuklar ‘Trafik Dedektifi’ oldu
Bugüne kadar 81 ilde 700 bini aşkın öğrenciye trafik bilinci aşılayan OPET, Trafik Dedektifleri Projesini Forum Ankara Outlet’e taşıdı.

Trafik Dedektifi eğitimine katılanlar hem trafik kurallarını öğrendi hem de eğlenceli anlar yaşadı. Katılımcılar eğitimin ardından OPET'in marka yüzü OPEDO ile fotoğraf çektirip proje için hazırlanan dansı birlikte yaptılar.

Sosyal sorumluluk projeleri ile sektöründe fark yaratan OPET ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi, yeni dönemde okulların dışına da taşınıyor.

Forum Alışveriş Merkezleri ile yapılan işbirliği ile OPET, Trafik Dedektifleri projesini ilk olarak Forum Ankara Outlet'e taşıdı. 3-17 yaş arasındaki katılımcılar, OPET Trafik Dedektifleri alanında saat 14.00 ve 16.00'da iki seans olarak yapılan etkinliğe büyük ilgi gösterdi. İnteraktif trafik güvenliği eğitimi alan katılımcılara ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı'nın Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile kaza anında karşılaşabilecekleri olaylar uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitimin ardından Trafik Dedektifi Kimlik Kartı'na sahip olan katılımcılar, OPET'in marka yüzü OPEDO ile Trafik Dedektifleri dansını gerçekleştirip fotoğraf çektirdi.

OPET, Avrupa'da ve Türkiye'de yaygın bir ağa sahip olan; mağaza karması, etkinlikleri, mimarisi ve kaliteli hizmet anlayışı ile dikkat çeken sektör lideri Forum Alışveriş Merkezleri ile gerçekleştirdiği Trafik Dedektifleri eğitim işbirliğini, Ankara'dan sonra 11 ile daha taşıyacak.

OPET Trafik Dedektifleri Projesi hakkında:

Türkiye'nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlenmek için daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri” projesi, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, , Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında uygulamaya alınan proje ile işe ‘çekirdek'ten başlanıyor. Trafik Dedektifleri Projesi; 3 yıl içerisinde Türkiye'nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. Eğitimlere katılan çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi' unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor.

http://www.opet.com.tr

http://www.trafikdedektiifleri.com.tr

Forum Alışveriş Merkezleri hakkında:

Multi Corporation, Avrupa ve Türkiye'nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Geliştirdiği 200'e yakın proje ve hâlihazırda yönetmekte olduğu 50 gayrimenkul ile Multi Avrupa'nın 13 ülkesinde faaliyettedir. Multi Turkey, Multi ve Qubicon'un birleşmesiyle oluşmuş olup, Blackstone Group tarafından yönetilmekte olan gayrimenkul fonlarının bir iştirakidir. 14'ü aktif, 5'I geliştirme aşamasındaki projesi ile Multi Turkey, Türkiye'nin en büyük perakende platformudur. Portföyünde yer alan projeler Forum Alışveriş Merkezleri'nin yanı sıra, Gordion, Erzurum AVM ve Magnesia'dan oluşmaktadır.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more