Reklamsız Sözcü

Davutoğlu’nun ilk AKP kampı

AKP'nin İstişare ve Değerlendirme toplantılarının 23'üncüsü, ilk kez Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanacak.

android-time 10:09 31 Ekim 2014
Davutoğlu’nun ilk AKP kampı
AKP'nin İstişare ve Değerlendirme toplantılarının 23'üncüsü, ilk kez Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanacak.

Bugün başlayacak olan kamp toplantısında ilkler de yaşanacak. Güral Termal Otel’de üç gün sürecek toplantının konsepti de değişti. Konulara göre toplantılar ayrı salonlarda yapılacak. İlk kez gazeteciler, kahvaltılı toplandıda parti sözcüsü ile bir araya gelecek.

AKP Afyonkarahisar kampı, katılımcılarınyarın otele giriş yapmasıyla başlayacak.
AKP’nin Afyonkarahisar’da 31 Ekim’de başlayacak olan kamp toplantısı 2 Ekim’de sona erecek. AKP’de 12 yıldır süren ve aynı konsepte seyreden kamp kuralları da değişti.
İlk kez kampa başbakan olarak katılacak Ahmet Davutoğlu pekçok yeniliğe imza atacak. Kampta tek salonda yapılan toplantılar bundan sonra ayrı salonlara dağıtılacak. Davutoğlu, milletvekilleri ile görüşürken eşi Sare Davutoğlu da ayrı bir salonda milletvekili eşleri ile bir araya gelecek.

AKP’nin 31 Ekim-2 Kasım tarihlerinde başlayacak Afyonkarahisar kampı ilklere sahne olacak. Davutoğlu ilk kez kamp toplantısına Başbakan sıfatıyla katılacak. AKP’liler, 12 yıl aradan sonra ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılmayacağı bir kampta bir araya gelecek.
İlklerin yaşanacağı kamp toplantısında toplantı şekli de değişti.

AKP’nin daha önce yapılan toplantıları tek salonda gerçekleştiriliyordu. Konu başlıklarına göre ilgili bakanlar kürsüde sunum yaptıktan sonra milletvekilleri görüş ve önerilerini söz alarak dile getiriyordu. Davutoğlu Başbakanlığında yapılacak kamp toplantısında ise önemli konu ve başlıklara göre ayrı salonlar oluşturulacak. Ekonomi, iç ve dış güvenlik ve bölgesel konular gibi ana başlıklar ayrı salonlarda değerlendirilecek. İlgili bakan ve konuya göre söz alacak milletvekilleri oturdukları yerden değil bir masa başında toplanarak ilgili bakana görüşlerini aktaracak. Milletvekilleri konulara göre bakanlarla müzakere yapma şansını da yakalayacaklar. Genel toplantıya ise Başbakan Davutoğlu başkanlık edecek. Davutoğlu, yapacağı sunumun ardından sorulara yanıt verecek.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; AKP’nin bu kamp toplantısında konu başlıkları da oluştu. Çözüm süreci ve iç güvenlik konularında hakkında Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, ekonomi konusunda ise Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sunum yapacak. Dışişleri konusunda ise Dişişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu ve AB Bakanı Volkan Bozkır son yaşanan maden kazası ile ilgile de Enerji ve Tabi kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik sunum yapacaklar.

Öte yandan AKP kampında yapılacak bir değişikliğe göre ise Başbakan Davutoğlu milletvekillerine hitap ederken, başka bir salonda ise Başbakan Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu da milletvekili eşlerine hitap edecek ve eşlerin sorularını yanıtlayacak.

-DAVUTOĞLU KURUCULARLA BULUŞACAK-
Başbakan Davutoğlu ilk kamp toplantısı nedeni ile partinin kurucuları ile özel bir tanışma toplantısı gerçekleştirecek.
Öte yandan, AKP, Erdoğan’dan sonra Davutoğlu için özel pankart ve dövizler hazırladı. İlk kez Davutoğlu ile ilgili dövizler toplantının yapılacağı salona asılacak.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more