Reklamsız Sözcü

“Gerçek paralel devlet KCK ve PKK”

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, hükümetin algı operasyonlarıyla vatandaşı kandırdığını söyledi.

android-time 10:22 24 Ekim 2014
“Gerçek paralel devlet KCK ve PKK”
MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, hükümetin algı operasyonlarıyla vatandaşı kandırdığını söyledi.

Bir camiaya yönelik algı operasyonunu, vicdanları karartan bir operasyon olarak değerlendiren Köse, “Gerçek paralel devlet yapılanması, bir süre ünce serbest bırakılan KCK ve PKK. Devlet bunları görmezden geliyor. Gerçek paralel devlet KCK'nın üzerine son dönemde hiç gidilmedi, hattâ bu KCK yapılanması tamamen serbest bırakıldı. Son eylemler de KCK'nın düzenlemesiyle organizasyonuyla oldu. Ülkenin ne duruma geldiğini hepimiz görüyoruz. Buna rağmen KCK'ya karşı hiçbir hareket yok. Gerçek paralel devlet KCK'ya müdahale etmiyorsunuz ama paralel devletle alakası olmayan bir camiaya da paralel devlet suçlaması getiriyorsunuz. Bunda hak ve adalet, hakkaniyet yok.” dedi.

Son olarak yargı paketiyle hükümetin polis devleti olma yolunda ilerlediğini ve bunun kötü sonuçlarının ileride ortaya çıkacağını belirten Köse, bu düzenlemeden vazgeçilmesini istedi. Ülkenin hızla hukuk, demokrasi ve insan haklarının korunmasından uzaklaştığını savunan MHP İl Başkanı, “Temiz, dürüst birçok polis başta olmak üzere sözde gözaltına alıyor, ondan sonra kısa bir süre sonra hiçbir suçu olmadığı için serbest bırakmak zorunda kalıyorlar. Bu İzmir, İstanbul, Antalya, Adana ve Ankara'da böyle oldu. Demek ki bu insanların suçsuz olduklarını biliyorlar, sırf toplumda bir korku oluşturmak, bir algı operasyonuyla vatandaşı korkutmak, sindirmek amacıyla bu operasyonları, polis başta olma üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da bunları yaptılar. Ticari alanda da birçok işadamına baskı yapıldığını biliyoruz. Bunun demokrasiyle, hukukla bağdaşır hiçbir yönü yok. Kendisinin demokrat, Müslüman, adil olduğunu söyleyen Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan, tamamen tarafgir olarak hareket etmekte, Hz. Ömer (RA) adaletinden bahsederken tamamen adaletsiz bir şekilde toplumu yönetmeye çalışmakta. Burada iç politikada en büyük yanlışları, paralel devlet suçlamaları. Halbuki gerçek paralel devlet, Türkiye'de KCK yapılanması. KCK yapılanmasını görmezden gelip burada suni bir paralel devlet suçlamasını kabul etmek mümkün değil.” dedi.

Hükümetin vatandaşı algı operasyonlarıyla kandırdığını iddia eden Fevzi Köse, “Biz de vatandaşımıza bunları her platformda anlatacağız. Vatandaşa doğruları göstermemiz lazım. Paralel devlet yapılanmasının gerçekte KCK ve PKK olduğunu, vatandaşımızın iyi bilmesi lazım. Hükümet, son getirdiği yargı paketiyle ülkemizi bir polis devletine dönüştürmede bir adım atmıştır. Bu, aydınlara yönelik bir operasyon.

Ülkenin önümü açan aydınlardır. Tepki koyan, ülkenin sosyolojik durumunu tartışan aydınlardır. Polis devleti yaptırımları da tamamen ülkenin aydınlarını etkiler. Dolayısıyla ülkenin geleceğini etkiler. Düşünen, yazan, üreten insana karşı bir harekettir. Bunun sıkıntılarını ve sonuçlarını zaman içerisinde göreceğiz.

Zaten Erdoğan'ın hedefi başkanlık sistemi. Başkanlık istemiyle beraber elinde böyle çok güçlü yetkilerinin olması, ülkede demokrasiyi zayıflatacaktır. İnsanlar daha fazla baskı altında kalacak. Başka iktidar geldiğinde, aynı yetkileri kullandığında 12 Eylül gibi işkenceler, gözaltına almalar, suçsuz yere hapiste tutmalar; bu yargı paketiyle polise bu yetki verilecek. Polis istediği anda gözaltına alacak, sorgusuz sualsiz tutacak. Polis devletine doğru gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more