Reklamsız Sözcü

Gök: Cumhurbaşkanı işgalci

CHP'li Gök Başbakan’a ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’na, “O yapıyı mühürleyin” diye seslendi.

android-time 13:39 28 Ekim 2014
Gök: Cumhurbaşkanı işgalci
CHP'li Gök Başbakan’a ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’na, “O yapıyı mühürleyin” diye seslendi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayının kaçak olduğunu iddia ederek, “Ak Saray diye tabir edilen yer kaçak bir inşaattır. Cumhurbaşkanı da fuzuli işgalcidir” derken Başbakan'a ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'na, “O yapıyı mühürleyin” diye seslendi.

Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayını değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştiren Gök, “Şu anda Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın taaa Başbakan olduktan sonra Atatürk'ün ve Cumhuriyetin izlerini silme yönündeki çabalarının tipik bir örneği olarak bugün Çankaya Köşkü Cumhurbaşkanlığı tarafından ne yazık ki kullanılmayacak bir bina olarak ortada durmaktadır. Taşınma kararının gerekçesinin altında Cumhuriyetle hesaplaşma, Atatürk'ün ve Cumhuriyetin en önemli simgelerinden bir tanesiyle rövanş alma anlayışının yattığını çok açık ve net söyleyebiliriz” dedi.

– “AK SARAY KAÇAK, CUMHURBAŞKANI DA FUZULİ İŞGALCİDİR”-
Açılan davalara ve mahkeme kararına işaret eden Gök, “Mahkeme kararlarına meydan okuyan bir Cumhurbaşkanı'na tanık oluyoruz. Yemini çiğneyen, mahkeme kararını tanımayacağını ifade eden ve hukuksuz bir şekilde de olsa orada oturacağını beyan eden bir Cumhurbaşkanımız var. Mahkemenin bu kararından sonra Ak Saray diye tabir edilen yer kaçak bir inşaattır. Cumhurbaşkanı da fuzuli işgalcidir. “

-BAŞBAKAN'A “MÜHÜRLE” DİYE SESLENDİ-
Başbakan, Ankara Valisi, Ankara Emniyet Müdürü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanına seslenen Gök, “Hodri meydan görevinizi yapın. Gecekonduları yıkmak marifet değildir. Gücünüz yetiyorsa kaçak olan o yapıyı mühürleyin. Göreviniz bu, mühürlemek. Gariban insanların derme çatma yaptıkları gecekonduyu yıkmak devleti yönetmek değildir. Yürekli bir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, yürekli bir Başbakan arıyorum. Bugün kaçak bir binada fuzuli işgalci olan bir cumhurbaşkanı gerçeği ile karşı karşıyayız. Burası derhal mühürlenmesi gereken bir binadır” diye konuştu.
Gök, Cumhurbaşkanı'nın ettiği yemine sadık kalmadığını da iddia ederek, “Kaçak yapıda oturan bir cumhurbaşkanına sahip herhalde dünyada tek ülkeyiz” dedi.

-“ RESEPSİYONDA BULUNMAYACAĞIZ”-
Cumhurbaşkanı'nın vereceği resepsiyona katılmayacaklarına işaret eden Gök, şöyle devam etti:
“Biz CHP olarak Cumhurbaşkanı'nın yarın orada vermeye planladığı resepsiyonda bulunmayacağız. Biz hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Mahkeme kararlarının uygulanması gerektiğine inanıyoruz. Ve böyle görgüsüzce Türkiye'nin kamu kaynaklarını çarçur eden anlayışla hukuku çiğneyerek mahkeme kararlarını tanımayarak ve halen kaçak olan bu yapıda Cumhurbaşkanı'yla aynı ortamda bulunmayacağız.”
Resepsiyona katılmayı düşünenlere de seslenen Gök, “Kaçak yapıya, mühürlenmesi gerekirken, kaçak olan bu yapıya hangi hukuka hangi vicdana sığınarak kimler gidecektir, merak ediyorum” dedi.

Gök, şöyle devam etti:
“Türkiye ne yazık ki 91. Yılında hukuksuz skandalı ile 91. Yılını kutlayacak. Biz yine Anıtkabir'de Türkiye'yi kuran Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e saygımızı bağlılığımızı, onun dışında sivil toplum örgütleriyle beraber halka bütünleşerek kaçak yapılarda değil meşru platformlarda halkımızla kucaklaşarak cumhuriyetimizi coşkuyla kutlayacağız.
Bu kaçak yapının mühürlü olması gerekiyor, ilgilileri uyarıyorum. Yarın orada yapılacak resepsiyon kaçak bir yapıda fuzuli işgalci bir Cumhurbaşkanı evsahipliğinde hukuka aykırı olarak mahkeme kararları tanınmadan mahkeme kararları çiğnenerek yapılacak bir resepsiyon olarak cumhuriyet tarihimize kara bir leke olarak geçecektir. “

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more