Reklamsız Sözcü

Haftanın Sinema Rehberi

Bu hafta vizyonda tam dokuz film izleyicisini bekliyor. İşte 24 Ekim haftasının Sinema Rehberi...

android-time 10:46 24 Ekim 2014
Haftanın Sinema Rehberi
Bu hafta vizyonda tam dokuz film izleyicisini bekliyor. İşte 24 Ekim haftasının Sinema Rehberi...

Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier'in son filmi Nemfomanyak'ın yıldızı Shia LaBeouf, son filmi Fury için yüzünü ve ellerini bıçak darbeleriyle kesti. Hızını alamayan Amerikalı aktör, ön dişlerinden bir tanesini de diş doktoruna giderek çektirtti. Tüm bunları, son filmi Fury'de canladırdığı karakterin sahici gözükmesi için yapan LaBeouf için rol arkadaşı Logan Lerman şunları söyledi: “ Shia bir gün sette ‘Hey Logan, sana komik bir şey göstereyim mi' dedi ve cebindeki bıçağı çıkararak yüzünü bıçakladı”. Logan ayrıca, filmde askeri oynayan La Beouff'un haftalardır duş almadığını sözlerine ekledi. Hayat verdiği karakterin sahici gözükmesi için kendine zarar vermekten çekinmeyen aktör için Fury filminin başrol oyunucusu Brad Pitt, “İşine kendini bu kadar adayan bir aktör görmedim, Shia çalıştığım en iyi oyuncuların başında geliyor” demişti.

İşte  Shia LaBeouf’un uğruna dişinden olduğu film Fury ve haftanın Sinema Rehberi…

Fury

ABD yapımı savaş filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Brad Pitt , Shia LaBeouf , Logan Lerman , Xavier Samuel , Jason Isaacs’ın oynadığı filmin yönetmen koltuğunda ise David Ayer yer alıyor.


IMDB Puanı: 8,2

Film Özeti
1945 yılının Nisan ayında İkinci Dünya Savaşı'nın son ayları. Avrupa Tiyatrosunda müttefikler son kozlarını oynarken, savaş ile yoğrulmuş ordu çavuşu Wardaddy (Brad Pitt), bir Sherman tankını yönetmektedir ve düşman hattı ardında ölümcül bir görev üstlenen beş kişilik bir ekibi vardır. Çok az sayıda ve yeterince silahı olmayan Wardaddy ve adamları, Nazi Almanya'sının kalbini vurmak için kahramanlıkları içerisinde tehlikeye atılmaktadır.

 

Annabelle

ABD yapımı korku filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Alfre Woodard , Annabelle Wallis , Brian Howe , Eric Ladin , Tony Amendola’nın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda John R. Leonetti yer alıyor.

IMDB Puanı: 5,8

Film Özeti

İlk olarak “The Conjuring / Korku Seansı” filminde izleyicileri korkutan oyuncak bebek Annabelle'in asıl hikayesi bu filmde işleniyor. Kötülüğü içinde barındıran bu oyuncak bebek, gerçekte Connecticut'ta bir müzede kilit altında tutuluyor ve ayda iki kez bir rahip tarafından ziyaret edilerek kutsanıyor.
John Form, hamile eşi Mia’ya harika bir hediye alır; Gelinlik giymiş, el yapımı oyuncak bir bebektir bu. Ancak, Mia’nın Annabelle için duyduğu sevinç fazla uzun sürmeyecektir. Evleri şeytani bir tarikat tarafından saldırıya uğrar, tarikatın geride bıraktığı sadece kan ve vahşet değil, aynı zamanda oyuncağın içine işlemiş bir lanettir.

 

Ya Aşksa
What If?

ABD ve Kanada ortak yapımı olan romantik komedi filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Daniel Radcliffe , Zoe Kazan , Meghan Heffern , Megan Park , Jonathan Cherry’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Michael Dowse yer alıyor.

IMDB Puanı: 7,0

Film Özeti

Tıp fakültesini bırakmış olan Wallace (Daniel Radcliffe), kadınlarla ilişkilerinde sürekli başarısızlığa uğradığı için aşk hayatını bir ölçüde rafa kaldırmıştır. Ancak animatörlük yapan Chantry (Zoe Kazan) ile tanıştıktan sonra bu konudaki düşünceleri değişecektir. Chantry ile hemen yakınlık kuran ve kısa sürede çok iyi arkadaş olmayı başaran Wallace için tek sorun Chantry’nin Ben adlı erkek arkadaşıdır. Wallace, en iyi arkadaşının aynı zamanda hayatının aşkı olmasından doğan karışık duyguların arasında kalacaktır.

 

Aşkın Halleri
The Disappearance of Eleanor Rigby

ABD yapımı romantik komedi filmi 24 Ekim’de vizyonda!

Başrollerini; James McAvoy , William Hurt , Jessica Chastain , Ciaran Hinds , Viola Davis’in paylaşitığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Ned Benson yer alıyor.

IMDB Puanı: 7,0
Film Özeti

Conor ve Eleanor aşkla evlenmiş ve beraberliklerini mutlu bir biçimde sürdüren bir çifttir. Ta ki bir gün yine birbirlerine ne kadara yabancılaştıklarını fark edene kadar…

 

Sabit Kanca 2

Türkiye yapımı komedi filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini; İsmail Baki Tuncer , Damla Ersubaşı , İrfan Aslanhan , Zeki Ocak , Turabi Çamkıran’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Alper Mestçi yer alıyor.


Film Özeti

Sabit’in ev sahibi Rıfat Amca, evlendirme programında Rencide adlı bir kadını görüp beğenir. Ancak buluştuklarında Rencide, Rıfat Amca için aynı şeyleri hissetmez. Birikmiş kira borçları yüzünden Sabit, ikisinin arasını yapmak için uğraşmak zorunda kalır. Ancak o sırada Rencide’nin kızı Zeliş’in eski sevgilisi Turabi çıkagelir. Zeliş’i yeniden kazanabilmek için Rencide’yi kaçırır ve işler iyice arapsaçına döner.

 

Birleşen Gönüller

Türkiye yapımı dram filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Hande Soral , Fikret Hakan , Serkan Şenalp , Ferdi Akarnur , Atılgan Gümüş’ün paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Hasan Kıraç yer alıyor.

Film Özeti

1940'lı yıllarda Sovyet Rusya'sı… 2. dünya savaşında Doğu cephesi alev alev yanmaktadır. Naziler ve Kızıl Ordu arasındaki bu ateş, bembeyaz bir sevdayı da yakmak üzeredir. Kuzey Kafkasya Türklerinden Niyaz ve Cennet daha çiçeği burnunda evliyken savaşın sert darbesiyle ayrılmak zorunda kalırlar. Nazi işgali hızla köylerine kadar gelir. Cennet ve bütün köy zorunlu işçiler olarak Almanya'ya, çalışma kamplarına gönderilir. Bir fırsatını bulup kaçmaya çalışırlar. Askerlerin dalgın olduğu bir anda kurtuluşa atlamak istediklerinde en büyük ayrılıkları da başlamış olacaktır. Niyaz trenden atlayıp giderken Cennet ise kıskıvrak yakalanır. Cennet trende doğurduğu yavrusu Bedel'le birlikte dayanmaya çalışır hayata… Açlık, sefalet ve en kötüsü de ölüp ölmediğini bilmediği kocasını geride bırakma duygusu… Ne vatanına geri dönebilir ne de Niyaz'ından bir daha haber alabilir. O aşkı ve sabrıyla yine de bekler…
Ve tarihler 1990'lara dayandığında, onlar gibi sevdalı bir çift de Türkiye'den Kazakistan'a doğru yola çıkmıştır. Yunus ve Dilek… Onların sevdası ise bambaşkadır. İnsanlara ışık götürmek, kalpleri ilimle aydınlatabilmektir amaçları. Yunus o çorak topraklarda bir okul inşa etmek üzere yola çıkmıştır.
Yunus'un kurmaya çalıştığı okul, belki de Niyaz ve Cennet'in bitmek bilmeyen sevdasıyla gerçek olmuştur. Ve Dilek o sevdanın, o davanın haklılığını anlamıştır. Önemli olan sabır, tevekkül ve yola düşmek için bir adımdır. Gerisi kaderin getirdiklerinden ibarettir.
Bu, bir yolculuğun hikâyesidir… Fedakar yolcuların hikâyesi… Bir Vefa hikayesi….

 

Delisin Delisin!

Türkiye yapımı komedi filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Çetin Altay , Turgut Tunçalp , Ender Gülçiçek , Ferzan Hekimoğlu , Arzu Yanardağ’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Tolga Baş yer alıyor.

Film Özeti

Kendine has karakterler sergileyen Sadri, Asabi Rami ve Tombik Fırat aynı akıl hastanesinde tedavi gören diğer hastalara göre daha farklı üç yakın arkadaştır.
Şizofreni teşhisiyle hastaneye sonradan gelen Arhan’ın dışarıdaki hayatın nimetlerinden faydalanışı ve etkileyici anlatımının teşviki ile Sadri, Rami ve Fırat daha önce hiç yaşamadıkları bir hayata sürükleyici bir maceraya atılacaklardır.
Tabii akıl hastanesinden kaçarak… Hastaneden ele geçirdikleri çok eski bir minibüsle başlayan bu yolculukları sırasında aralarına katılan davetsiz misafir özgür ruhlu Burcu hem üçlünün yaşayacağı bu macera dolu serüvene bambaşka bir tat katacak hem de yavaş yavaş oluşturacakları samimiyetle yolculuklarının rotasını belirleyecektir.

 

Nergis Hanım

Türkiye yapımı dram filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Settar Tanrıöğen , Zerrin Sümer , Begüm Akkaya , Faruk Barman’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Görkem Sarkan yer alıyor.

Film Özeti

Orta yaşlı Ekrem, Alzheimer'li annesine bakmak için tüm hayatını, hayallerini ve isteklerini ertelemiştir. Ana-oğul, küçücük bir evin içinde birbirinin aynı günler geçirmekte, hastalığın gölgesinde var olmaya çalışmaktadır. Ancak Ekrem'in sabrı giderek azalır. Bugün, belki de diğer günlerden farklı olacaktır.

 

Kağıttan Kayıklar
Serhildan

Türkiye yapımı dram filmi 24 Ekim’de vizyonda olacak.

Başrollerini Medya Örmek ve Kemal Ulusoy’un paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Murat Yaykın yer alıyor.

Film Özeti

Gerilla Medya çatışma sırasında gecenin karanlığından yararlanıp yaralı olarak sığınabileceğini bildiği bir eve gelmeyi başarmıştır. Sığınmaya gelen bu savaşçı kadına Kazım ve hamile karısı Durre kapılarını açarlar ve yardım ederler. Gerilla Medya’nın yarası bir ay içinde iyileşir. Durre´nin doğum sancıları başlamıştır. Tam da doğumun olacağı gün ev özel tim görevlileri tarafından basılır. Medya ve Kazım götürülürken bebek dünyaya gelir. Medya büyümüştür, yaşadığı hayat karşısında kimliği ve dili ile ilgili büyük bir mücadeleye girmiştir. Medya büyüdükçe olan biteni düşünmeye başlar ve barışın gelişine dek bir daha Türkçe konuşmamaya karar verir.

 

Son güncelleme: android-time 10:4425.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more