Reklamsız Sözcü

İdris Bal: Keyfi tahliyeler

İdris Bal, "Halk Bankası Genel Müdürünün tahliyesine şüphe ve kaygı ile bakmamamız mümkün değil" dedi.

android-time 15:08 14 Şubat 2014
İdris Bal: Keyfi tahliyeler
İdris Bal, "Halk Bankası Genel Müdürünün tahliyesine şüphe ve kaygı ile bakmamamız mümkün değil" dedi.

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Halk Bank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın tahliyesine şüphe ve kaygıyla bakmamanın mümkün olmadığını vurgulayarak, “Keyfi tahliyeler, yargının yönlendirilmesi toplumun devlete ve yargıya güvenini sarsar. Herkes halk, hak, hukuk önünde hesabını verebileceği adımları atmalı” dedi.

Bal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yargıya, polise, müdahale edildiğinden dolayı, Halk Bankası Genel Müdürünün tahliyesine şüphe ve kaygı ile bakmamamız mümkün değil” dedi.

Bal, şunları kaydetti:
“Keyfi tahliyeler, yargının yönlendirilmesi toplumun devlete ve yargıya güvenini sarsar. Bu ise birçok olumsuz sonuca yol açabilir. Polisin, yargının yapısı ile bu derece oynamak devlete ve onun kurumsal yapısının devamlılığına zarar verebilir, bu millete bedel ödetebilir. Sevmek için bilmek, bilmek için bilmeye niyet etmek, gayret göstermek, çalışmak, konuşmak, dinlemek, empati yapmak, saygılı olmak gerekir. Neler yapabileceğinizi değil, beş yıl sonraki sonuçlarını düşünmelisiniz. Herkes halk, hak, hukuk önünde hesabını verebileceği adımları atmalı.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0014.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more