Reklamsız Sözcü

İstanbullular dikkat!

İstanbul bu gece yarısı itibariyle şiddetli rüzgarların ve yağışın etkisi altına girecek.

android-time 14:28 24 Ekim 2014
İstanbullular dikkat!
İstanbul bu gece yarısı itibariyle şiddetli rüzgarların ve yağışın etkisi altına girecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: İstanbul bu gece yarısı itibariyle şiddetli rüzgarların ve yağışın etkisi altına girecek. İBB tüm birimlerini uyararak alarma geçti. Sağanak ve şiddetli yağışın yanı sıra kuvvetli rüzgârın hafta başına kadar aralıklarla fırtına seviyesinde saatte 30 ila 100 km hıza ulaşacağı tahmin ediliyor.

ŞİDDETLİ RÜZGAR KENTİ ZORLAYACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji Birimi’nin değerlendirmesine göre, İstanbul gece yarısı itibarıyla şiddetli rüzgar ve yağışın etkisi altına girecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, gece yarısı başlayacak sağanak ve şiddetli yağışın yanı sıra kuvvetli rüzgarın hafta başına kadar aralıklarla fırtına seviyesinde, saatte 30 ila 100 kilometre hıza ulaşacağı tahmin ediliyor.

Avrupa yakasında yarın sabah başlayarak, öğleye doğru il genelinde kuvvetli ve çok kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri bekleniyor. Radar görüntülerine göre, saatte metrekareye 21-75 kilogram yağış düşeceği gözleniyor. Kentte pazar akşama kadar aralıklarla kuvvetli yağış beklenirken, fırtınanın salı günü akşam etkisini azaltması öngörülüyor.

Rüzgarın açık deniz seferlerini aksatması, çatı ve tabela uçması, ağaç devrilmesi, denizde dalga yüksekliğini artırarak (2-5 metre arası) olumsuzluklara neden olacağı tahmin ediliyor.

İtfaiye Daire Başkanlığı, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, İSKİ ve Trafik Müdürlüğü, Atık Yönetim, Beyaz Masa, Destek Hizmetleri, Zabıta Daire Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, İETT, İGDAŞ, İDO, Şehir Hatları ve ilgili müdürlük personeli muhtemel olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Oluşabilecek olumsuzluklara karşı kriz yönetimi AKOM’dan yönetilecek.

Son güncelleme: android-time 20:3024.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more