Reklamsız Sözcü

İstanbullular dikkat!

Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıl dönümü programına ilişkin provalar nedeniyle 26 Ekim 2014 Pazar günü bazı yollar kapatılacak

android-time 09:52 26 Ekim 2014
İstanbullular dikkat!
Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıl dönümü programına ilişkin provalar nedeniyle 26 Ekim 2014 Pazar günü bazı yollar kapatılacak

İstanbul Valiliği, Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıl dönümü programına ilişkin provalar ve Cumhuriyet Bayramı kapsamında, 26 Ekim 2014 Pazar ve 29 Ekim 2014 Çarşamba günleri bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. Valilik, alternatif yolları da vatandaşlara bildirdi.

İstanbul Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Cumhuriyetimizin Kuruluşu'nun 91. Yıldönümü Kutlama Programı kapsamında tören provası için 26 Ekim 2014 Pazar ve 29 Ekim 2014 Çarşamba günleri 07.00 ile 16.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen yollar trafiğe kapatılacaktır.

Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi-Oğuzhan Caddesi-Millet Caddesinden Vatan Caddesine Çıkan Bağlantı Yolları-Topkapı-Edirnekapı Kavşağı-Vatan Caddesi Kesişim Noktası-Mahmutbey Yolu-Topkule-Mahmutbey Aksaray arası (O-3 Yolu), Mahmutbey Köprüsü Habipler Yolu (Sultançiftliği Kavşağı arasında kalan yol).

Bu nedenle; D-100 Karayolundan Vatan caddesine gidecek olan sürücülerin Haliç tünel, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray güzergâhını veya Haliç tünel, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini kullanmaları, E/80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Milliyet Gazetesi karşısından TEM Otoyolu istikametini kullanmaları, Sahil yolunu kullanacak sürücülerin sahil güzergâhından, Yenikapı ? Kumkapı- Sirkeci istikametini kullanmaları, Vatan caddesini kullanarak Fatih ilçesindeki hastanelere gelecek olan gerek Ambülans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin sahil yolunu tercih ederek Samatya'dan, Cerrahpaşa – Çapa – Haseki veya Vakıf Gureba hastanelerine intikal etmeleri, Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücülerin Atatürk Bulvarı- Aksaray ve Millet Caddesi güzergâhını kullanmaları uygun olacaktır.

ANADOLU YAKASINDA TRAFİĞE KAPANACAK YOLLAR

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Kadıköy İlçesi Bağdat Caddesi Feneryolu-Göztepe Parkı mevkiinde yapılacak törenler nedeniyle prova için 26 Ekim 2014 Pazar ve 29 Ekim 2014 Çarşamba günleri 08.00-13.00 saatleri arası kapatılacak yollar; Hulusi Behçet Caddesi, Doktor Faruk Ayanoğlu Caddesi, Bağdat Caddesi (Bostancı Meydandan Kızıl Toprak Meydana kadar olan kısım ayrıca Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar), Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi (Fahrettin Kerim Gökay Caddesi BP ışıklardan Bağdat Caddesi Göztepe ışıklara kadar olan kısım ayrıca Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar), Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ethem Efendi Caddesi Kavşağından Bağdat Caddesi’ne kadar kapalıdır. Cemil Topuzlu Caddesi’nden Bağdat Caddesi’ne çıkan tüm ara sokaklar kapatılacaktır.

ALTERNATİF YOLLAR

Sürücülerin Fahrettin Kerim Gökay Caddesi (Minibüs Yolu) Ve D-100 güzergâhına çıkan yolları kullanmaları uygun olacaktır.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more